| Composition | lactic acid 1%; urea; polyhydroxy acids; Hyaluronic acid |
| Product volume | 200 ml |
| Action | Renewal and regeneration of the protective barrier |
| Shelf life | 36 m |
| Product weight without packaging (g) | 200 g |
| Package length | 17 cm |
| Package height | 6 cm |
| Package width | 6 cm |
This cleansing gel contains a complex of acids that effectively retain moisture to improve hydration and promote a healthier skin barrier.
Urea penetrates deeply into the skin and is a good conductor for other active ingredients.
Lactobionic acid neutralizes free radicals and protects the skin from harmful UV rays.
A complex of ultra-mild surfactants provides gentle cleansing without damaging the dermis.
Sulfate-free. Suitable for all skin types.
Application: Apply a small amount of gel to damp skin of the face and eye area.
We take full responsibility for the product.
We are an intermediary company.
All information provided by the seller.
Антиоксидантный гель для умывания, Antioxidant Soft Gel
| Состав | молочная кислота 1%; мочевина; полигидроксикислоты; гиалуроновая кислота |
| Объем товара | 200 мл |
| Действие | Обновление и регенерация защитного барьера |
| Вес товара без упаковки (г) | 200 г |
| Длина упаковки | 17 см |
| Высота упаковки | 6 см |
| Ширина упаковки | 6 см |
Очищающий гель содержит комплекс кислот, которые эффективно удерживают влагу для повышения гидрации и более здорового кожного барьера. Мочевина глубоко проникает в кожу и является хорошим проводником для других активных ингредиентов. Лактобионовая кислота нейтрализует свободные радикалы, защищает кожу от вредного воздействия УФ лучей. Комплекс сверхмягких ПАВ обеспечивает мягкое очищение, не повреждая эмидермис. Не содердит сульфатов. Подходит для всех типов кожи.
Применение: Нанести небольшое количество геля на влажную кожу лица и область глаз.
Несем полную ответственность за товар.
Являемся посреднической компанией.
Вся информация предоставлена продавцом