| Composition | Aqua, Hydroxyethyl Urea, Glycerin, Cetearyl Alcohol; Caprylic/Capric Triglyceride, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol; Petrolatum, Phenoxyethanol, Ceteareth-20, Panthenol; Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone; Gluconolactone, Triethanolamine, Methylparaben; Parfum, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Propylparaben, Ethylparaben |
| Skin type | for all skin types; for normal skin; for dry skin |
| Action | makes the skin moisturized, soft and smooth; has a mild keratolytic effect; enhanced skin nutrition. |
| Application time | day; night; universal |
| Product volume | 550 ml |
| Age restrictions | 30+ |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Renewing face cream 550 ml - 1 pc. |
| Product weight without packaging (g) | 550 g |
A renewing and regenerating cream for all skin types based on a complex of polyhydroxy acids (PHA) and urea (10%). The PHA complex gently affects the upper stratum corneum, accelerates skin renewal, stimulates elastin production and smoothes the skin's surface, prevents signs of photoaging, and eliminates signs of fatigue and puffiness.
Urea, a unique component of the natural moisturizing factor, is similar to skin and has a powerful moisturizing effect. Regular use of the cream leaves the skin hydrated, soft, and smooth. This universal cream is designed for the face and body.
Directions for use: Apply the cream to dry skin of the face and body until completely absorbed.
ARAVIA Крем обновляющий для лица 550 мл
| Состав | Aqua, Hydroxyethyl Urea, Glycerin, Cetearyl Alcohol; Caprylic/Capric Triglyceride, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol; Petrolatum, Phenoxyethanol, Ceteareth-20, Panthenol; Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dimethicone; Gluconolactone, Triethanolamine, Methylparaben; Parfum, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Propylparaben, Ethylparaben |
| Тип кожи | для всех типов кожи; для нормальной кожи; для сухой кожи |
| Действие | делает кожу увлажненной, мягкой и гладкой; оказывает мягкое кератолитическое действие; усиленное питание кожи |
| Время нанесения | дневной; ночной; универсальный |
| Объем товара | 550 мл |
| Возрастные ограничения | 30+ |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Крем обновляющий для лица 550мл - 1шт |
| Вес товара без упаковки (г) | 550 г |
Обновляющий регенерирующий крем для всех типов кожи на основе комплекса полигидроксикислот (РНА) и мочевины (10%). Комплекс PHA-кислот деликатно воздействует на верхний роговой слой, ускоряет обновление кожи, стимулирует выработку эластина и разглаживает поверхность кожи, оказывает профилактику признаков фотостарения, устраняет следы усталости и пастозность. Мочевина - уникальный компонент натурального увлажняющего фактора, родственный коже оказывает мощное увлажняющее действие. Регулярное применение крема делает кожу увлажненной, мягкой и гладкой. Универсальный крем предназначен для кожи лица и тела.
Способ применения: Нанести крем на сухую кожу лица, тела до полного впитывания.