| Composition | Cosmetic |
| Skin type | for all skin types |
| Product volume | 150 ml |
| Action | cleansing |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | ARAVIA Professional Cleansing gel with fruit acids AHA-Fruit Gel, 250 ml. |
| Package length | 9 cm |
| Packaging height | 21 cm |
| Packaging width | 9 cm |
ARAVIA Professional AHA-Fruit Gel Cleansing Gel, 250 ml.
Special product, for professional use only.
Foaming gel with fruit acids (lactic, glycolic, tartaric) for cleansing and preparing the skin for intensive care.
Provides thorough cleansing and enhances the skin's receptivity to active ingredients.
Helps cleanse pores, relieves flaking, smooths the skin surface, has a slight brightening effect.
Ingredients:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Glycolic acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate.
Directions for use:
Apply the gel to damp skin of the face, neck, and décolleté.
Cleanse the skin with light circular motions.
Rinse off the foam thoroughly with water using a cloth.
ARAVIA professional ARAVIA AHA-Fruit Gel Гель для лица, 250 мл
| Состав | Косметический |
| Тип кожи | для всех типов кожи |
| Объем товара | 150 мл |
| Действие | очищение |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | ARAVIA Professional Гель очищающий с фруктовыми кислотами AHA-Fruit Gel, 250 мл. |
| Длина упаковки | 9 см |
| Высота упаковки | 21 см |
| Ширина упаковки | 9 см |
ARAVIA Professional Гель очищающий с фруктовыми кислотами AHA-Fruit Gel, 250 мл.
Специальный продукт, только для профессионального применения. Пенящийся гель с фруктовыми кислотами (молочная, гликолевая, винная) для очищения и подготовки кожи к интенсивному уходу. Обеспечивает тщательное очищение, усиливает восприимчивость кожи к активным компонентам. Способствует очищению пор, снимает шелушение, выравнивая поверхность кожи, обладает лёгким осветляющим действием.
Состав:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Disodium Laureth Sulphosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Glycolic acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate.
Способ применения:
Нанести гель на влажную кожу лица, шеи и декольте. Очистить кожу лёгкими круговыми движениями. Тщательно смыть пену водой при помощи салфеток.