| Composition | see |
| Fragrance | unscented |
| Skin type | for all skin types |
| Product volume | 200 ml |
| Action | cleansing; moisturizing; Nutrition |
| Shelf life | 36 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Cleaning gel - 1 pc. |
| Product weight without packaging (g) | 240 g |
| Package length | 6 cm |
| Package height | 19 cm |
| Package width | 6 cm |
This cleansing gel with hyaluronic acid gently cleanses the skin of impurities and makeup residue. The active ingredients of the gel intensely moisturize and retain moisture in the deep layers of the epidermis.
It slows down the aging process, makes the skin firm and elastic, and smoothes fine wrinkles. Gives a feeling of comfort, hydration, and softness after washing.
Soothes and improves complexion. Suitable for all skin types, including sensitive skin. Recommended for daily use. Does not contain SLS and SLES.
Ingredients:
Aqua, Sodium Cocoyl Glutamate, Glycerin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Coco-Glucoside, Citric Acid, Parfum, Ethylhexylglycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Betaine, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, CI 42090
ARAVIA professional Гель для умывания с гиалуроновой кислотой 200 мл
| Состав | см. в описании |
| Аромат средства | без запаха |
| Тип кожи | для всех типов кожи |
| Объем товара | 200 мл |
| Действие | очищение; увлажнение; питание |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | гель для умывания - 1 шт. |
| Вес товара без упаковки (г) | 240 г |
| Длина упаковки | 6 см |
| Высота упаковки | 19 см |
| Ширина упаковки | 6 см |
Гель для умывания с гиалуроновой кислотой деликатно очищает кожу от загрязнений и остатков макияжа. Активный состав геля интенсивно увлажняет и удерживает влагу в глубоких слоях эпидермиса. Замедляет процессы старения, делает кожу упругой и эластичной, разглаживает мелкие морщинки. Дарит ощущение комфорта, увлажненности и мягкости после умывания. Успокаивает и улучшает цвет лица. Подходит для всех типов кожи, включая чувствительную. Рекомендуется для ежедневного применения. Не содержит SLS и SLES.
Состав:
Aqua, Sodium Cocoyl Glutamate, Glycerin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Coco-Glucoside, Citric Acid, Parfum, Ethylhexylglycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Betaine, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, CI 42090