| Composition | Cosmetic |
| Skin type | for all skin types |
| Product volume | 250 ml |
| Action | restoration, toning, moisturizing |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Pure Balance All In One Gel Face and body gel, 250 ml |
| Package length | 8 cm |
| Packaging height | 7 cm |
| Packaging width | 8 cm |
ARAVIA Laboratories Multi-active Pure Balance All-In-On GEL, 250 ml.
This gel restores, nourishes, and moisturizes the skin.
Contains a natural plant prebiotic that restores the natural ecosystem of healthy skin, normalizes pH, helps reduce sensitivity, strengthens and enhances the skin's protective functions.
It restores the natural water balance, soothes and refreshes.
It has an antioxidant effect, protects the skin from free radicals, slows the aging process, and smoothes wrinkles.
Easily absorbed and does not leave a sticky feeling.
Active ingredients: prebiotic complex, prickly pear extract, allantoin, D-panthenol. Suitable for all skin types, very light, non-greasy texture, quickly absorbed, suitable for face and body care, soothes, moisturizes and restores the natural ecosystem (microbiome) of the skin, protects the skin from aging. Restores skin, slows aging, moisturizes, soothes, enhances the skin's protective functions, and normalizes pH.
Ingredients:
Aqua, Propylene Glycol, Panthenol, Opuntia Ficus-Indica Extract, Inulin, Phenoxyethanol, Carbomer, Triethanolamine, Alpha-Glucan Oligosaccharide, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Hydroxyacetophenone, Parfum, Caprylyl Glycol.
Directions for use:
Apply a small amount of gel to cleansed face and body. Leave on for complete absorption.
ARAVIA Pure Balance All In One Gel Гель для лица и тела, 250 мл
| Состав | Косметический |
| Тип кожи | для всех типов кожи |
| Объем товара | 250 мл |
| Действие | восстановление, тонизирование, увлажнение |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Pure Balance All In One Gel Гель для лица и тела, 250 мл |
| Длина упаковки | 8 см |
| Высота упаковки | 7 см |
| Ширина упаковки | 8 см |
ARAVIA Laboratories Мультиактивный гель Pure Balance All In On GEL, 250 мл.
Гель восстанавливает, питает и увлажняет кожу. Содержит натуральный растительный пребиотик, который восстанавливает естественную экосистему здоровой кожи, нормализует pH, способствует снижению чувствительности, укрепляет и усиливает защитные функции кожи. Восстанавливает естественный водный баланс, успокаивает и освежает. Оказывает антиоксидантный эффект, защищает кожу от свободных радикалов, замедляет процессы старения и разглаживает морщины. Легко впитывается и не оставляет липкости. Активные компоненты: комплекс пребиотиков, экстракт опунции, аллантоин, Д-пантенол. Подходит для всех типов кожи, очень лёгкая не жирная текстура, быстро впитывается, подходит для ухода за кожей лица и тела, успокаивает, увлажняет и восстанавливает естественную экосистему (микробиом) кожи, защищает кожу от старения. Восстанавливает кожу, замедляет старение, увлажняет, успокаивает, усиливает защитные функции кожи, нормализует рН.
Состав:
Аqua, Propylene Glycol, Panthenol, Opuntia Ficus-Indica Extract, Inulin, Phenoxyethanol, Carbomer, Triethanolamine, Alpha-Glucan Oligosaccharide, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Hydroxyacetophenone, Parfum, Caprylyl Glycol.
Способ применения:
Нанесите небольшое количество геля на очищенную кожу лица и тела. Оставьте для полного впитывания.