| Skin type | for oily skin; for combination skin |
| Product volume | 100 ml |
| Action | moisturizing; makeup removal; cleansing |
| Country of origin | Republic of Korea |
| Package length | 5 cm |
| Package height | 16 cm |
| Package width | 3 cm |
Beauty of Joseon Red Bean Water Gel is an excellent moisturizer for oily and combination skin.
It replenishes moisture, normalizes sebum secretion, and prevents shine.
This weightless gel texture pleasantly refreshes, absorbs quickly, and doesn't weigh down the skin.
It slows down the aging process, maintains elasticity and smoothness, and evens out skin texture.
The formula is based on adzuki bean extract (441,000 ppm), a component of traditional medicine and a rich source of saponins. Bean extract regulates sebum production, improves skin elasticity, and protects against free radicals.
Beauty of Joseon Увлажняющий гель для умывания для жирной кожи
| Тип кожи | для жирной кожи; для комбинированной кожи |
| Объем товара | 100 мл |
| Действие | увлажнение; снятие макияжа; очищение |
| Страна производства | Республика Корея |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 16 см |
| Ширина упаковки | 3 см |
Гель Beauty of Joseon Red Bean Water Gel — отличное средство для увлажнения жирной и комбинированной кожи, которое восполняет недостаток влаги, нормализует себовыделение и препятствует появлению жирного блеска.
Средство с невесомой гелевой текстурой приятно освежает, быстро впитывается, не утяжеляет. Замедляет процесс старения, поддерживает упругость и гладкость кожи, выравнивает рельеф.
Формула основана на экстракте фасоли адзуки (441,000 ppm) или угловатой фасоли — компоненте традиционной медицины и богатом источнике сапонинов. Экстракт фасоли регулирует выработку кожного сала, повышает эластичность кожи и защищает от свободных радикалов.