| Composition | leather |
| Weight of product with packaging (g) | 200 g |
| Packaging length | 10 cm |
| Packaging height | 20 cm |
| Packaging width | 10 cm |
Turamine Alpha Lipoic Acid is a dietary supplement with powerful antioxidant properties.
One capsule contains 96 mg of alpha-lipoic acid. Supplemented with acetyl-L-carnitine to accelerate fat metabolism and convert fat into energy. Alpha-lipoic acid (lipoic/thioctic acid) is a powerful antioxidant that supports liver, cardiovascular, and nervous system function and strengthens the immune system. It protects the liver from free radical damage, promotes detoxification, and increases the production of glutathione, the main cellular antioxidant.
It is involved in energy metabolism: it improves glucose absorption, normalizes gluconeogenesis and ketogenesis, and regulates cholesterol metabolism. It strengthens cellular immunity, prevents sugar deposits on collagen and elastin fibers, and restores damaged collagen fibers. It has an antioxidant effect, helps lower cholesterol levels, normalize blood sugar, strengthen the immune system, and slow skin aging. It supports the liver, heart, blood vessels, and nervous system, improving metabolism and skin condition.
bee lab Альфа- Липоевая кислота Турамин 30 капс.
| Состав | кожа |
| Вес товара с упаковкой (г) | 200 г |
| Длина упаковки | 10 см |
| Высота упаковки | 20 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Турамин альфа-липоевая кислота - биологически активная добавка с мощным антиоксидантным действием.
1 капсула содержит 96 мг альфа-липоевой кислоты. Дополнена ацетил-L-карнитином для ускорения жирового обмена и преобразования жиров в энергию. Альфа-липоевая кислота (липоевая /тиоктовая кислота) – мощный антиоксидант, поддерживающий работу печени, сердечно-сосудистой и нервной систем, укрепляющий иммунитет. Защищает печень от повреждения свободными радикалами, способствует детоксикации, повышает выработку глутатиона – главного клеточного антиоксиданта. Участвует в энергетическом метаболизме: улучшает усвоение глюкозы, нормализует процессы глюконеогенеза и кетогенеза, регулирует метаболизм холестерина. Укрепляет клеточный иммунитет, предотвращает отложение сахара на волокнах коллагена и эластина, восстанавливает поврежденные коллагеновые волокна. Оказывает антиоксидантное действие, способствует снижению уровня холестерина, нормализации сахара в крови, укреплению иммунитета и замедлению старения кожи. Подходит для поддержки печени, сердца, сосудов, нервной системы, улучшения обмена веществ и состояния кожи.