| Form | Balm |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | 330 ml syrup |
| Product weight with packaging (g) | 550 g |
| Package length | 26 cm |
| Package height | 10 cm |
| Package width | 17 cm |
A syrup infused with fruits and berries using sugar syrup is a delicious and effective way to improve your health and support the body during periods of extreme physical stress, adverse environmental conditions, or the off-season. Lingonberry primarily aids the genitourinary system. It is even used to treat childhood enuresis. Lingonberry reduces gastric acidity and blood pressure, while strengthening vascular walls. It helps improve vision and relieve neuroses. Traditional healers also use lingonberry as an anti-putrefactive agent. Similar in appearance, cranberry can be compared to lingonberry in its health benefits. A natural antibiotic, it enhances the effects of antibacterial medications. It relieves gum inflammation and supplies the body with essential minerals and vitamins. Rosehip complements this healing complex with its medicinal properties, adding a number of unique beneficial substances. Directions for use: With tea, desserts, and as a food supplement. For an adult, 2-3 teaspoons per day is enough. Contraindications: Individual intolerance. Shelf life: 18 months. This product is not a medicine. In our store you will find excellent gifts for any occasion and holiday: birthdays of loved ones - for your wife, husband, brother, sister, dad. February 14th for your beloved girlfriend, woman. February 23rd for a man. For March 8th. For the New Year for adults, boys, children. For a friend's graduation. For Mother's Day. We also have family products: for mom, dad, for a child, for a son, daughter. You can complement the main gift, and create a delicious and healthy, original gift set, a healthy lifestyle box or a set of the presented products, presenting it in beautiful packaging. On our store page you can always find sales, promotions and discounts.
bee lab Сироп Брусника клюква шиповник 330 мл
| Форма выпуска | бальзам |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | сироп 330 мл |
| Вес товара с упаковкой (г) | 550 г |
| Длина упаковки | 26 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 17 см |
Сироп, настоянный из плодов и ягод на основе сахарного сиропа - это вкусный и действенный способ укрепить свое здоровье и поддержать организм в период особых физических перегрузок, при неблагоприятной экологии или в межсезонье. Брусника - это, в первую очередь, помощь мочеполовой системе. Ее используют даже в лечении детского энуреза. Брусника понижает кислотность желудочного сока и артериальное давление, укрепляя при этом стенки сосудов. Способствует обострению зрения и избавлению от неврозов. Знахари также используют бруснику в качестве противогнилостного средства. Внешне схожая с нею ягода клюква может сравниться с ней и по показателям своей полезности. Природный антибиотик, усиливает действие лекарственных противобактериальных препаратов. Снимает воспаление десен, снабжает организм нужными минералами и витаминами. Шиповник дополняет этот целебный комплекс своими лекарственными свойствами, дополняя его рядом уникальных полезных веществ. Способ употребления: С чаем, десертами и в качестве добавки к пище. Для взрослого человека в сутки достаточно 2-3 ч.л. Противопоказания: Индивидуальная непереносимость. Срок годности: 18 мес.Данная продукция не является лекарственным средством. В нашем магазине Вы найдете отличные подарки на любой повод и праздник: день рождения близких людей - для жены, мужа, брата, сестры, папе. 14 февраля любимой девушке, женщине. 23 февраля мужчине. На 8 марта. На новый год для взрослых, юношей, детей. На выпускной другу, подруге. На день матери. Также имеются семейные товары: маме, отцу, для ребенка, для сына, дочке. Вы сможете дополнить как основной подарок, так и создать вкусный и полезный, оригинальный подарочный набор, зож бокс или комплект из представленных товаров, преподнеся его в красивой упаковке. На странице нашего магазина всегда можно найти распродажи, акции и скидки.