| Composition | dried cranberries |
| Type of berries | cranberries; sugar; vegetable oil |
| Shelf life | 12 months |
| Energy value calories (per 100 g) | 308 kcal |
| Nutritional value carbohydrates | 82.4 g/100g |
| Product features | non-GMO; vegetarian, vegan; No flavorings |
| Country of origin | Armenia |
| Package contents | packaging berries - 1 pc. |
| Product weight without packaging (g) | 1000 g |
| Product weight with packaging (g) | 1050 g |
| Packaging length | 23 cm |
| Packaging height | 11 cm |
| Packaging width | 23 cm |
A natural product obtained by drying fresh cranberries without the use of preservatives or other additives. This fruit has a rich, vibrant flavor and is highly nutritious. Dried cranberries are rich in antioxidants and boost metabolism. They also contain vitamin C, which supports the immune system, and B vitamins, which are essential for a healthy nervous system. Nothing extra, just goodness! This product is great for adding to yogurts, cakes, baby cereals, bars, ice cream, and other favorite foods. Dried fruit can also be used as an ingredient in various dishes, for example, as a filling for baked goods or added to meat marinades. The fruit pairs perfectly with assorted granolas and muesli, and adds an interesting flavor when added to tea or compote. Candied cranberries may be healthier than many fruits and lingonberries. Dried berries are a great option for a healthy snack, just like healthy sweets: candies or desserts without sugar or gluten. They're the perfect choice for those who care about their health and don't want to cut out treats from their diet. Delicious and healthy! If you follow a healthy lifestyle, a keto diet, or consume lean foods, you'll love this sweet, yet gluten-free, low-calorie fruit. Sweet snacks complement a healthy and proper diet. Low-carb, GMO-free. This vegan, eco-friendly weight loss product is not only dietary but also suitable for diabetics. One package is enough for the whole family; this superfood is equally beneficial for the immune system of women, men, and children. A delicious gift can be added to a New Year's gift set. Our brand's products offer excellent gifts for any occasion and holiday: birthdays for your husband, brother, sister, or father. New Year's gifts for adults and boys. For February 14th, for your beloved girlfriend or woman. For March 8th, for your wife. For a man on February 23rd.
bee lab Клюква вяленая 1 кг, сладости и вкусняшки
| Состав | клюква вяленая |
| Вид ягод | клюква; сахар; растительное масло |
| Энергетическая ценность калории (на 100 гр.) | 308 ккал |
| Пищевая ценность углеводы | 82.4 г/100г |
| Особенности продукта | без ГМО; вегетарианский, веган; без ароматизаторов |
| Страна производства | Армения |
| Комплектация | ягоды упаковки - 1 шт. |
| Вес товара без упаковки (г) | 1000 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 1050 г |
| Длина упаковки | 23 см |
| Высота упаковки | 11 см |
| Ширина упаковки | 23 см |
Натуральный продукт, полученный путем высушивания свежей клюквы без использования консервантов и других добавок. Этот фрукт отличается насыщенным ярким вкусом, а также обладает высокими питательными свойствами. Сушеная клюква богата антиоксидантам и улучшает обмен веществ. Кроме того, она содержит витамин С, который поддерживает иммунную систему, а также витамины группы В, необходимые для здоровья нервной системы. Ничего лишнего, только польза! Этот продукт отлично подходит для добавления в йогурты, торты, детские каши малышам, батончики, мороженое и другую любимую еду. Сухофрукты также могут использоваться в качестве ингредиента в приготовлении различных блюд, например, в качестве начинки для выпечки или для добавления в маринады для мяса. Плоды будут идеально сочетаться с ассорти гранолы, мюсли и придадут интересный вкус, если добавить кусочки в чай или компот. Клюквенные цукаты могут оказаться полезнее, чем многие фрукты и брусника. Сухая ягода - прекрасный вариант для полезного перекуса, как пп сладости: конфеты или десерты без сахара и глютена. Это идеальный выбор для тех, кто следит за своим здоровьем и не хочет исключать вкусняшки из своего рациона. Вкусно и полезно! Если вы придерживаетесь зож, кето диеты или потребляете постное, то сладкий, но безглютеновый, низкокалорийный плод придется вам по душе. Сладкие снеки под здоровое и правильное питание. Низкоуглеводная еда без гмо. Веганский эко продукт для похудения не только диетический, но еще и подходит для диабетиков. Упаковки хватит на всю семью, такой суперфуд будет одинаково полезен для иммунитета женщин, мужчин и детей. Вкусный подарок можно добавить в новогодний подарочный набор. В продукции нашего бренда вы найдете отличные подарки на любой повод и праздник: день рождения мужа, брата, сестры, папе. Товары на новый год для взрослых, юношей. 14 февраля любимой девушке, женщине. На 8 марта жене. На 23 февраля мужчине.