| Release form | leaves |
| Tea form | herbal collection |
| Product features | natural product; non-GMO; Herbal collection |
| Shelf life | 24 months. |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | 1 pc. |
| Product weight without packaging (g) | 150 g |
| Product weight with packaging (g) | 200 g |
| Package length | 10 cm |
| Package height | 20 cm |
| Package width | 10 cm |
Phyto-collection No. 2, released by the company "Altai Herbs", includes plants that have a targeted effect on the bronchopulmonary system and promote overall health of the body. The complex has an expectorant, anti-allergic effect, softens irritated mucous membranes of the respiratory tract, soothes asthma attacks, eliminates irritation. Compiled according to the original recipe of healer Alla Ivanovna Timasheva. Composition: Morison's knotweed - expectorant, relieves asthma. Loosestrife - reduces the effect of allergens, the body's susceptibility to them. Goldenrod - used for irritation of the mucous membrane and ulcers of the larynx. Softest lungwort - has an enveloping, soothing effect on the respiratory tract. Manchurian walnut, bracken, horsetail - enhance the effect of the collection, improve immunity. Eryngium - antispasmodic. Polemonium - relieves allergic edema of the larynx, has an expectorant effect. This product is not a medicine. A wonderful New Year's gift for yourself and loved ones!
bee lab Сбор трав №2 Бронхиальная астма 150 гр
| Форма выпуска | листья |
| Форма чая | травяной сбор |
| Особенности продукта | натуральный продукт; без ГМО; травяной сбор |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | 1шт. |
| Вес товара без упаковки (г) | 150 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 200 г |
| Длина упаковки | 10 см |
| Высота упаковки | 20 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
В фитосбор №2, выпущенный компанией "Трав Алтая", вошли растения, оказывающие направленное воздействие на бронхо-легочную систему и способствующие общему оздоровлению организма. Комплекс имеет отхаркивающий, противоаллергический эффект, смягчает раздраженную слизистую дыхательных путей, успокаивает астматические приступы, устраняет першение.Составлен по авторской рецептуре целительницы Аллы Ивановны Тимашевой.Состав Горичник Морисона - отхаркивающее, облегчает течение астмы.Дербенник - ослабляет действие аллергенов, восприимчивость к ним организма.Золотарник - применяют при раздражении слизистой и язвах гортани.Медуница мягчайшая - оказывает обволакивающее, успокаивающее действие на дыхательные пути.Орех маньчжурский, орляк, хвощ - усиливают действие сбора, повышают иммунитет.Синеголовник - спазмолитическое средство.Синюха - снимает аллергический отек гортани, имеет отхаркивающий эффект.Данная продукция не является лекарственным средством. Замечательный новогодний подарок для себя и близких!