| Composition | skimmed milk powder; dry whey; fermented with symbiotic Shablin starter; apricot; blueberry; broccoli; red cabbage extract; genipa extract; spinach extract |
| Type of food supplement | antioxidant; probiotic |
| Shelf life | 12 months |
| Release form | capsules/tablets; tablets, 60 tablets, 36 g |
| Country of origin | Russia |
| Energy value calories (per 100 g) | 274.7 kcal |
| Nutritional value proteins | 46 g/100g |
| Nutritional value carbohydrates | 49.3 g/100g |
| Nutritional value fats | 1.5 g/100g |
| Product features | Not a medicine; no flavorings; Sugar-free |
| Package Contents | Dolgovit tablets - 1 package |
| Product Weight with Packaging (g) | 200 g |
| Package Length | 10 cm |
| Package Height | 20 cm |
| Package Width | 10 cm |
Dolgovit Shablina 60 tablets is a systemic fermented milk probiotic that will improve men's and women's health. The product supplies the body with amygdalin, which slows aging, strengthens the immune system, and improves metabolism. It alleviates nephritis, bronchitis, and whooping cough. It helps normalize hormonal balance and restores intestinal and abdominal microflora. These bacteria are also very beneficial for stable liver function, which means they are beneficial for the skin and the body's self-cleansing properties. This dietary supplement also has a beneficial effect on the digestive system and helps relieve constipation. This dietary supplement is suitable for the prevention of dysbacteriosis, immunodeficiency conditions, and cancer. These probiotic capsules are beneficial for both men and women. For prevention: 1 can per month. For health maintenance, it is recommended to take 1-2 times every six months.
bee lab Пробиотики для кишечника и антиоксидант
| Состав | молоко сухое обезжиренное; сыворотка молочная сухая; ферментированные симбиотической закваской Шаблина; абрикос; Черника; брокколи; экстракт красной капусты; экстракт генипы; экстракт шпината |
| Вид пищевой добавки | антиоксидант; Пробиотик |
| Форма выпуска | капсулы/таблетки; таблетированная, 60 табл., 36 г |
| Страна производства | Россия |
| Энергетическая ценность калории (на 100 гр.) | 274.7 ккал |
| Пищевая ценность белки | 46 г/100г |
| Пищевая ценность углеводы | 49.3 г/100г |
| Пищевая ценность жиры | 1.5 г/100г |
| Особенности продукта | Не является лекарственным средством; без ароматизаторов; без сахара |
| Комплектация | таблетки долговит - 1 упаковка |
| Вес товара с упаковкой (г) | 200 г |
| Длина упаковки | 10 см |
| Высота упаковки | 20 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Долговит Шаблина 60 табл. - кисломолочный пробиотик системного действия, который укрепит мужское и женское здоровье. Препарат вносит в организм амигдалин, который замедляет старение, укрепляет иммунитет и улучшает обменные процессы. Он облегчает состояние при нефрите, бронхите, коклюше. Средство способствует нормализации гормонального фона и обеспечивает восстановление микрофлоры кишечника, живота. Также эти бактерии очень полезны для стабильного функционирования печени, а соответственно, они полезны для кожи и для самоочищения организма. Еще бад комплекс хорошо сказывается на системе пищеварения и помогает избавиться от запоров. Пищевая добавка подойдет для профилактики дисбактериоза, иммунодефицитных состояний, онкологий. Такие пробиотики в капсулах будут полезны и мужчинам, и женщинам. Для профилактики: 1 банка на месяц. Для поддержания здоровья рекомендуется пропивать 1-2 раза в полгода.