| Full product name | Chistaya Liniya For Men Shower Gel Deep Cleansing for Men 400ml 2pcs |
| Composition | Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride; Achillea Millefolium Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract; charcoal powder, chelidonium majus extract; Humulus Lupulus (Hops) Extract; Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract; Inulin, Urtica Dioica Leaf Extract, Citric Acid, Cocamide DEA; Cocamidopropyl Betaine, Disodium EDTA; Disodium Laureth Sulfosuccinate, Glycerin, Parfum; Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sodium Benzoate; Benzyl salicylate, Hexyl cinnamal, Limonene, Linalool; CI 14720, CI 19140, CI 42090, coal |
| Fragrance of the product | hops |
| Skin type | for all skin types |
| Product volume | 800 ml |
| Action | deeply cleanses pores; cares for, moisturizes and nourishes; Refreshes |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Deep cleansing shower gel 400 ml - 2 pcs. |
| Package length | 12 cm |
| Package height | 28 cm |
| Package width | 10 cm |
The new FOR MEN line is designed specifically for men. Shower gel from the Chistaya Liniya brand offers 100% care.
The unique formula of the shower gel consists of 80% herbal infusion. This men's shower gel is designed for daily use.
Active natural ingredients improve cell regeneration, and the refreshing aroma gives a boost of energy. Bread in the gel deeply cleanses pores of excess sebum, removes toxins, while mint gently cares for the skin, moisturizes, and nourishes.
This men's shower gel gives a feeling of long-lasting freshness! The shower gel is specially designed for men's skin and hair.
Suitable for body care.
Application
Apply a small amount to damp skin or a sponge, massage until foam forms, and rinse with water.
The herbs in Chistaya Liniya products have a quality certificate and undergo multi-stage environmental purity testing. Clean Line guarantees effectiveness: we monitor active ingredient levels, use only the most effective plant parts, and conduct clinical trials on herbal infusions.
The Clean Line brand is environmentally responsible: we infuse our products with natural benefits for you, while taking steps to preserve our shared green planet for future generations. We purchase 100% renewable wind power for production at our factories in Yekaterinburg and St. Petersburg, and we recycle 100% of our production waste for recycling or further use in other industries, rather than sending it to landfills. Clean Line cares about our environment.
Чистая линия FOR MEN Гель для душа Глубокое очищение 400мл 2шт
| Полное наименование товара | Чистая Линия For Men Гель для душа Глубокое очищение мужской 400мл 2шт |
| Состав | Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride; Achillea Millefolium Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract; charcoal powder, chelidonium majus extract; Humulus Lupulus (Hops) Extract; Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract; Inulin, Urtica Dioica Leaf Extract, Citric Acid, Cocamide DEA; Cocamidopropyl Betaine, Disodium EDTA; Disodium Laureth Sulfosuccinate, Glycerin, Parfum; Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Sodium Benzoate; Benzyl salicylate, Hexyl cinnamal, Limonene, Linalool; CI 14720, CI 19140, CI 42090, уголь |
| Аромат средства | хмель |
| Тип кожи | для всех типов кожи |
| Объем товара | 800 мл |
| Действие | глубоко очищает поры; ухаживает, увлажняет и питает; освежает |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Гель для душа Глубокое очищение 400мл - 2 шт. |
| Длина упаковки | 12 см |
| Высота упаковки | 28 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Новая линейка FOR MEN предназначена специально для мужчин. Гель для душа Чистая Линия это 100% ухода. Уникальная формула геля для душа состоит на 80% из отвара трав. Мужской гель для душа предназначен для ежедневного применения. Активные натуральные компоненты средства улучшают регенерацию клеток, а освежающий аромат придает заряд бодрости. Хлемь в составе геля глубоко очищает поры от излишков кожного сала, выводит токсины, мята мягко ухаживает за кожей, увлажняет и питает. Мужской гель для душа придает ощущение свежести надолго! Гель для душа разработан специально для мужской кожи и волос. Подходит для ухода за телом.
Применение
Небольшое количество нанесите на влажную кожу тела или губку, помассируйте до образования пены, смойте водой.
Травы в составе продуктов Чистая Линия имеют паспорт качества и проходят многоступенчатый контроль экологической чистоты. Чистая Линия гарантирует эффективность: следит за соблюдением уровня активных веществ, использует только самые эффективные части растений, занимается клиническими исследованиями отвара трав.
Бренд Чистая Линия бережно относится к окружающей среде: мы заряжаем продукты природной пользой для вас, при этом предпринимая меры по сохранению нашей общей зеленой планеты для будущих поколений. Мы закупаем 100% возобновляемую электроэнергию, полученную с использованием энергии ветра, для производства продукции на наших фабриках в Екатеринбурге и Санкт-Петербурге, а также направляем 100% производственных отходов на утилизацию, отличную от передачи на полигон: на переработку или дальнейшее использование в других отраслях. Бренд Чистая Линия заботится о нашей природе.