| Composition | aqua; sodium laureth sulfate; Cocamidopropyl Betaine; Cocamide DEA; PEG-7 Glyceryl Cocoate; Glycerin; Steareth-10 Allyl Ether/Acrylates Copolymer; Disodium Laureth Sulfosuccinate; Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/leaf Extract; PUNICA GRANATUM FRUIT JUICE; Urtica Dioica (Nettle) Leaf Powder; Achillea Millefolium Extract; Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract; Chelidonium Majus Extract; Allantoin; BHT; Citric Acid; Disodium EDTA; Parfum; PEG-40 Hydrogenated Castor Oil |
| Product Volume | 160 ml |
| Action | cleansing; moisturizing; restoration |
| Shelf Life | 1095 days |
| Country of Origin | Russia |
| Package Contents | 2 cleansing gels |
| Package Length | 10 cm |
| Package Height | 10 cm |
| Package Width | 10 cm |
Gentle facial cleansing is especially important in youth. To address this, the experts at Chistaya Liniya created a unique cosmetic line – Chistaya Liniya PERFECT SKIN Gentle Cleansing Face Wash Gel, 160 ml*. This product is designed for women with normal and combination skin. This face wash gel will make your morning skincare routine especially gentle – it's soap-free and gently cleanses without leaving a dry feeling. Like other Chistaya Liniya products, it's made with natural ingredients. This face wash with pomegranate extract provides skin cells with antioxidants and vitamins for tone and energy, while chamomile essence activates skin regeneration, nourishes, and moisturizes for 24 hours! This face wash will be even more effective if you use it with other products in the PERFECT SKIN line – they're designed specifically for young women. In the evening, remove your makeup with Volcanic Micellar Water, apply Sleep Cream, and in the morning, enjoy clean, smooth, fresh, and truly perfect skin! All Unilever Rus LLC production waste is disposed of in ways that don't send it to landfills. 100% of the electricity for Unilever Rus LLC sites in Yekaterinburg and St. Petersburg comes from a wind farm. *Properties confirmed with the participation of 100 women, with a minimum of 81% consent, Russian Federation, 2019. Not a medicine.
Чистая линия Гель для умывания 160 мл. (2 шт.)
| Состав | aqua; sodium laureth sulfate; Cocamidopropyl Betaine; Cocamide DEA; PEG-7 Glyceryl Cocoate; Glycerin; Steareth-10 Allyl Ether/Acrylates Copolymer; Disodium Laureth Sulfosuccinate; Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/leaf Extract; PUNICA GRANATUM FRUIT JUICE; Urtica Dioica (Nettle) Leaf Powder; Achillea Millefolium Extract; Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract; Chelidonium Majus Extract; Allantoin; BHT; Citric Acid; Disodium EDTA; Parfum; PEG-40 Hydrogenated Castor Oil |
| Объем товара | 160 мл |
| Действие | очищение; увлажнение; восстановление |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | гель для умывания 2 шт. |
| Длина упаковки | 10 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
В юности особенно важно деликатное очищение лица. Для решения этой задачи и специалистами бренда Чистая Линия была создана особенная косметика – Чистая Линия ИДЕАЛЬНАЯ КОЖА гель для умывания нежное очищение, 160 мл.* Средство разработано для девушек с нормальной и комбинированной кожей. Этот гель для умывания сделает твой утренний уход за кожей лица особенно нежным – продукт не содержит мыла и деликатно очищает, не вызывая неприятного ощущения сухости. Как и другие товары бренда Чистая Линия, он изготовлен на основе натуральных природных компонентов. Гель для лица с экстрактом граната дарит клеткам эпидермиса антиоксиданты и витамины для тонуса и энергии, а входящая в состав эссенция ромашки активизирует восстановление кожи, питает ее и увлажняет на целых 24 часа! Гель для кожи будет работать еще эффективнее, если ты будешь пользоваться им вместе с другими товарами линейки ИДЕАЛЬНАЯ КОЖА – ведь они разработаны специально для молодых девушек. Вечером выполни снятие макияжа вулканической мицеллярной водой, нанеси крем-сон и утром получи наслаждение от чистой, гладкой и свежей, по-настоящему идеальной кожи! Все производственные отходы ООО Юнилевер Русь утилизируются способами, отличными от передачи на полигон. 100% электроэнергии для площадок ООО Юнилевер Русь в г. Екатеринбург и г. Санкт-Петербург поступает от ветропарка. *Свойства подтверждены при участии 100 девушек, min 81 % согласившихся, РФ, 2019. Не является лекарственным средством.