| Composition | Aqua; Glycerin; Cocamidopropyl Betaine; Sodium Laureth Sulfate; Arginine; Beta-Glucan; Camellia Sinensis Leaf Extract; Centella Asiatica Extract; Chamomilla Recutita Flower Extract; Glycyrrhiza Glabra Root Extract; Olea Europaea (Olive) Fruit Oil; Polygonum Cuspidatum Root Extract; Rosmarinus Officinalis Leaf Extract; Scutellaria Baicalensis Root Extract; Butylene Glycol; Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment; Citric Acid; Glycine; Inulin |
| Skin type | for all skin types |
| Action | Cleansing; Moisturizing; Protection |
| Shelf life | 36 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | 1 package |
| Product weight without packaging (g) | 220 g |
| Package length | 18 cm |
| Package height | 5 cm |
| Package width | 5 cm |
Pure Line Gel-Fluid Cleanser with Arginine and Vitamin C Take your skin to a new level of comfort with the hypoallergenic Pure Line Gel-Fluid Cleanser from Chistaya Liniya. It gently cleanses without drying out your skin. 7 CITY CARE COMPLEX strengthens the skin's natural defenses, supports its microbiome, protects against environmental pollution, and provides 7 transforming effects. Vitamin C and Arginine eliminate dullness and maintain the skin's natural moisture balance. Benefits - For all skin types, including sensitive skin. - Gently cleanses without drying out your skin. - 7 City Care Complex with Centella Asiatica active ingredient and plant-based prebiotics. - Contains vitamin C and arginine. - Has a pH level similar to skin's. - Dermatologist-approved. - Hypoallergenic. Composition: Aqua, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Arginine, Beta-Glucan*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Centella Asiatica Extract*; Chamomilla Recutita Flower Extract*, Glycyrrhiza Glabra Root Extract*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract; Scutellaria Baicalensis Root Extract, Butylene Glycol*, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment*, Citric Acid, Glycine*, Inulin*, Parfum, Sodium Ascorbyl Phosphate; Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Sodium Cocoamphoacetate, Ethylhexyl Glycerin, Phenoxyethanol. *The ingredients list includes components of the 7 CITY CARE complex. Directions: Lather a small amount of gel in your palms, apply to a damp face, massage, and rinse. Contraindications: Individual intolerance to any of the ingredients. Volume: 185 ml.
ЧИСТАЯ ЛИНИЯ Гель-флюид для умывания для всех типов кожи 185мл
| Состав | Aqua; Glycerin; Cocamidopropyl Betaine; Sodium Laureth Sulfate; Arginine; Beta-Glucan; Camellia Sinensis Leaf Extract; Centella Asiatica Extract; Chamomilla Recutita Flower Extract; Glycyrrhiza Glabra Root Extract; Olea Europaea (Olive) Fruit Oil; Polygonum Cuspidatum Root Extract; Rosmarinus Officinalis Leaf Extract; Scutellaria Baicalensis Root Extract; Butylene Glycol; Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment; Citric Acid; Glycine; Inulin |
| Тип кожи | для всех типов кожи |
| Действие | Очищение; Увлажнение; Защита |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | 1 упаковка |
| Вес товара без упаковки (г) | 220 г |
| Длина упаковки | 18 см |
| Высота упаковки | 5 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Гель-флюид для умывания Pure Line с аргинином и витамином С Перейдите на новый уровень комфорта вашей кожи вместе с гипоаллергенным гелем-флюидом для умывания Pure Line Чистая Линия. Он бережно очищает без ощущения сухости. 7 CITY CARE COMPLEX укрепляет собственную защиту кожи, поддерживает ее микробиом, защищает от воздействия загрязнений окружающей среды и обеспечивает 7 преображающих эффектов. Витамин С и Аргинин устраняют тусклость и поддерживают естественный баланс увлажненности кожи. Преимущества - Для всех типов кожи, в том числе для чувствительной. - Бережно очищает без ощущения сухости. - 7 City Care Complex с активом центеллы азиатской и растительными пребиотиками. - Содержит витамин С и аргинин. - Имеет родственный коже рН. - Одобрено дерматологами. - Гипоаллергенно. Состав Aqua, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Arginine, Beta-Glucan*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Centella Asiatica Extract*; Chamomilla Recutita Flower Extract*, Glycyrrhiza Glabra Root Extract*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract; Scutellaria Baicalensis Root Extract, Butylene Glycol*, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment*, Citric Acid, Glycine*, Inulin*, Parfum, Sodium Ascorbyl Phosphate; Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Sodium Cocoamphoacetate, Ethylhexyl Glycerin, Phenoxyethanol. *в составе отмечены компоненты 7 CITY CARE complex Способ применения Вспеньте небольшое количество геля в ладонях, нанесите на влажное лицо, помассируйте и смойте. Противопоказания Индивидуальная непереносимость компонентов Объём 185 мл