| Fragrance of the product | unscented |
| Product volume | 160 ml |
| Action | matting; Cleansing |
| Shelf life | 1095 days |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | 1 |
| Product weight without packaging (g) | 160 g |
| Package length | 5 cm |
| Package height | 18 cm |
| Package width | 8 cm |
Chistaya Liniya Perfect Skin Gentle Cleansing Gel Cleanser, 160 ml. In youth, gentle facial cleansing is especially important. To address this, Chistaya Liniya specialists created a unique cosmetic product: Chistaya Liniya PERFECT SKIN Gentle Cleansing Gel Cleanser, 160 ml. This product is designed for women with normal and combination skin. This cleansing gel will make your morning skincare routine especially gentle – it's soap-free and gently cleanses without leaving an unpleasant feeling of dryness. Like other Chistaya Liniya products, it's made with natural ingredients. This face gel with pomegranate extract provides skin cells with antioxidants and vitamins for tone and energy, while chamomile essence activates skin regeneration, nourishes, and moisturizes for 24 hours. Every Chistaya Liniya product helps preserve Russia's natural environment. Every U does good. Not a medicinal product. Ingredients: Aqua*, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Steareth-10 Allyl Ether/Acrylates Copolymer; Disodium Laureth Sulfosuccinate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/Leaf Extract*, Punica Granatum Fruit Juice, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Powder*;Achillea Millefolium Extract*, Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract*, Chelidonium Majus Extract*, Allantoin, BHT, Citric Acid, Disodium EDTA;Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Polyquaternium-10, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Tocopherol, Trideceth-9, Triethanolamine, Linalool; CI 19140, CI 4209. *natural base
Чистая линия Гель для умывания Идеальная кожа, нежное очищение, 160 мл
| Аромат средства | без отдушки |
| Объем товара | 160 мл |
| Действие | матирование; очищение |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | 1 |
| Вес товара без упаковки (г) | 160 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 18 см |
| Ширина упаковки | 8 см |
Чистая Линия Идеальная Кожа Гель Для Умывания Нежное Очищение, 160 мл. В юности особенно важно деликатное очищение лица. Для решения этой задачи специалистами бренда Чистая Линия была создана особенная косметика - Чистая Линия ИДЕАЛЬНАЯ КОЖА гель для умывания нежное очищение, 160 мл. Средство разработано для девушек с нормальной и комбинированной кожей. Этот гель для умывания сделает твой утренний уход за кожей лица особенно нежным - продукт не содержит мыла и деликатно очищает, не вызывая неприятного ощущения сухости. Как и другие товары бренда Чистая Линия, он изготовлен на основе натуральных природных компонентов. Гель для лица с экстрактом граната дарит клеткам эпидермиса антиоксиданты и витамины для тонуса и энергии, а входящая в состав эссенция ромашки активизирует восстановление кожи, питает ее и увлажняет на целых 24 часа. Каждая Чистая Линия помогает сохранить природу России. Каждый U творит добро. Не является лекарственным средством.Состав:Aqua*, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Steareth-10 Allyl Ether/Acrylates Copolymer;Disodium Laureth Sulfosuccinate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/Leaf Extract*, Punica Granatum Fruit Juice, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Powder*;Achillea Millefolium Extract*, Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract*, Chelidonium Majus Extract*, Allantoin, BHT, Citric Acid, Disodium EDTA;Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Polyquaternium-10, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Tocopherol, Trideceth-9, Triethanolamine, Linalool;CI 19140, CI 4209. *натуральная основа