| Full product name | Chistaya Liniya 3 in 1 Hyaluron Cleansing Gel |
| Composition | Hyaluron; aloe vera extract; See the full composition in the |
| Skin type | for all skin types |
| Product volume | 400 ml |
| Action | pulp removal; matting; elasticity |
| Shelf life | 12 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | 2 cleansing gels |
| Package length | 8 cm |
| Package height | 18 cm |
| Package width | 10 cm |
Clean Line 3-in-1 Hyaluron Cleansing Gel is a new cosmetic product for gentle and delicate cleansing of problematic and combination skin.
Its unique formula, based on hyaluronic acid and natural aloe extract, easily removes makeup, moisturizes the skin, and has a softening and antioxidant effect.
The hyaluronic acid in the gel normalizes the hydrobalance in epidermal cells and maintains it throughout the day.
It provides an ideal moisture balance, restoring tone and elasticity to the skin.
Aloe vera extract gives oily and problematic skin a delightful matte finish without an unpleasant shine.
The gel effectively tones, improves skin tone, and eliminates signs of fatigue.
Directions for use:
Lather a small amount of the cosmetic product in the palm of your hand, adding a little water.
Apply to damp skin with massage movements, distribute evenly and rinse.
Ingredients:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Achillea Millefolium Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice (aloe vera juice);
Chamomilla Recutita Flower Extract, Chelidonium Majus Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (hyaluronic acid), Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil;
Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Paeonia Officinalis Flower Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Urtica Dioica Leaf Extract, Verbena Officinalis Leaf Extract, Benzophenone-4;
Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Citric Acid, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Ethylhexylglycerin;
Glycerin, Glycine, Parfum, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, CI 19140, CI 42090.
Чистая линия Гель для умывания с Гиалуроном и Соком Алоэ 200 мл, 2 шт
| Полное наименование товара | Чистая линия Гель для умывания 3 в 1 Гиалурон |
| Состав | Гиалурон; экстракт алоэ вера; Полный состав смотреть в описании |
| Тип кожи | для всех типов кожи |
| Объем товара | 400 мл |
| Действие | удаление мякияжа; матирование; упругость |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | гель для умывания 2 шт |
| Длина упаковки | 8 см |
| Высота упаковки | 18 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Чистая линия Гель для умывания 3 в 1 Гиалурон — косметическая новинка для мягкого и деликатного очищения проблемной и комбинированной кожи. Уникальная формула на основе гиалурона и натурального экстракта алоэ с легкостью снимает макияж, увлажняет кожу, оказывает смягчающее и антиоксидантное действие.
Гиалурон, входящий в состав геля, нормализует гидробаланс в клетках эпидермиса и поддерживает его на протяжении всего дня. Он обеспечивает идеальный баланс влажности, восстанавливая тонус и упругость кожных покровов.
Экстракт алоэ вера дарит жирной и проблемной коже восхитительную матовость без неприятного лоска. Гель эффективно тонизирует, улучшает цвет кожи и избавляет от следов усталости.
Способ применения:
Вспеньте небольшое количество косметического средства в ладони, добавив немного воды. Нанесите массажными движениями на влажную кожу лица, равномерно распределите и смойте.
Состав:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Achillea Millefolium Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice (сок алоэ вера);
Chamomilla Recutita Flower Extract, Chelidonium Majus Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid (гиалурон), Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil;
Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Paeonia Officinalis Flower Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Urtica Dioica Leaf Extract, Verbena Officinalis Leaf Extract, Benzophenone-4;
Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Citric Acid, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Ethylhexylglycerin;
Glycerin, Glycine, Parfum, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, CI 19140, CI 42090.