| Composition | see the full composition on the package; ginseng extract; arginine |
| Hair type | for all hair types; for normal hair; for oily hair |
| Action | against dandruff; strengthening; Cleansing |
| Product Volume | 380 ml |
| Shelf Life | 30 months |
| Package Contents | Men's Hair Shampoo Growth Energy, 380 ml, 2 pcs |
| Country of Origin | Russia |
| Product Weight Without Packaging (g) | 760 g |
Men's hair and scalp require special care.
If you notice that your hair has become brittle, weakened, and falling out, start by washing it with Clear Men Derma Expert Strengthening Shampoo, designed specifically for men's scalps.
• Strengthening shampoo with Follilock technology actively cleanses the scalp and reduces hair loss thanks to a complex of 5 antioxidants.
• Formula with 2.5% ginseng extract, 3.4% niacinamide, 5.1% arginine deeply nourishes the scalp, strengthens hair along the entire length from the roots, and restores hair structure.
The effect will be noticeable after the first use; hair is 10 times stronger.
2 pcs.
per set.
clear Шампунь для волос мужской Энергия роста, 380 мл, 2 шт
| Состав | полный состав смотреть на упаковке; экстракт женьшеня; аргинин |
| Тип волос | для всех типов волос; для нормальных волос; для жирных волос |
| Действие | против перхоти; укрепление; очищение |
| Объем товара | 380 мл |
| Комплектация | Шампунь для волос мужской Энергия роста, 380 мл, 2 шт |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 760 г |
Мужские волосы и кожа головы нуждаются в специальном уходе. Если вы заметили, что волосы стали ломкими, ослабленными и выпадают, начните с мытья укрепляющим шампунем Клиар Men Derma Expert Энергия Роста, разработанным специально для мужской кожи головы.
• Укрепляющий шампунь с технологией Follilock активно очищает кожу головы и уменьшает выпадение волос благодаря комплексу из 5 антиоксидантов.
• Формула с 2.5% экстракта женьшеня, 3.4% ниацинамида, 5.1% аргинина глубоко питает кожу головы, укрепляет волосы по всей длине от корней, восстанавливает структуру волос. Эффект будет заметен уже после первого применения, волосы в 10 раз более сильные.
2 шт. в комплекте.