| Composition | panthenol; natural extracts |
| Product Volume | 200 ml |
| Hair Type | for all hair types |
| Action | nutrition; restoration; Strengthening |
| Shelf life | 36 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | 2 pieces |
| Product weight without packaging (g) | 200 g |
| Package length | 7 cm |
| Package height | 20 cm |
| Package width | 12 cm |
Compliment Hair Balm Growth Activator 200 ml, 2 pcs. is designed to provide additional stimulation of hair growth, nutrition, and restoration. The product stimulates metabolism in scalp cells, strengthens hair follicles, reducing hair loss, and nourishes hair, making it healthier and more voluminous. The active components of the Baicapil complex (Spain), which are contained in the main composition of the product, normalize the life cycle of hair follicles, increasing the thickness and number of hairs in the growth stage, enhance metabolic processes, and restore structure. Arginine helps strengthen the hair cuticle, enhances scalp healing processes, smoothes the hair surface, nourishes and strengthens the roots. D-Panthenol (provitamin B5) in the balm penetrates the hair, enveloping it in an elastic film on the outside and thickening it up to 10%, giving hair flexibility, elasticity, and shine.
Compliment Бальзам для волос Активатор Роста 200 мл, 2 штуки
| Состав | пантенол; натуральные экстракты |
| Объем товара | 200 мл |
| Тип волос | для всех типов волос |
| Действие | питание; восстановление; укрепление |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | 2 штуки |
| Вес товара без упаковки (г) | 200 г |
| Длина упаковки | 7 см |
| Высота упаковки | 20 см |
| Ширина упаковки | 12 см |
Compliment Бальзам для волос Активатор Роста 200 мл , 2 штуки разработан в качестве дополнительной стимуляции роста, питания и восстановления волос. Средство стимулирует обмен веществ в клетках кожи головы, укрепляет волосяные фолликулы, снижая количество потерянных волос, питает волосы, делая их более здоровыми и объемными. Активные компоненты комплекса Baicapil (Испания), которые содержатся в основном составе средства, нормализуют жизненный цикл волосяных фолликулов, увеличивая толщину и количество волос в стадии роста, усиливают обменные процессы, восстанавливают структуру. Аргинин способствует укреплению волосяной кутикулы, усиливает процессы заживления кожи головы, разглаживает поверхность волоса, питает и укрепляет корни. Д-Пантенол (провитамин B5) в составе Бальзама проникает внутрь волоса, обволакивая его эластичной пленкой снаружи и утолщая до 10%, придает волосам гибкость, эластичность и блеск.