| Composition | cosmetic base |
| Product volume | 75 ml |
| Action | fixation; shine; for hair styling |
| Country of origin | Russia |
| Product weight without packaging (g) | 75 g |
| Packaging length | 15 cm |
| Packaging height | 5 cm |
| Packaging width | 4 cm |
The effective formula of Turbo Volume Cream with medium hold from the Styling Pro series by Compliment ensures long-lasting results without weighing hair down or sticking it together, and protects against high temperatures during heat styling.
Turbo Volume Cream allows you to create the perfect desired look with dizzying volume and give the effect of natural hair thickness, preserving your hairstyle for a long time.
Thanks to jojoba oil, panthenol, and vitamin A, the cream provides intensive care to curls, restoring shine, elasticity, and a healthy, well-groomed appearance.
Active ingredients: jojoba oil, panthenol, vitamin A.
Application: Distribute the required amount of cream over towel-dried hair, comb for even distribution. Proceed with blow-drying.
Compliment Крем для волос Турбо-Объем Styling Pro
| Состав | косметическая основа |
| Объем товара | 75 мл |
| Действие | фиксация; блеск; для укладки волос |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 75 г |
| Длина упаковки | 15 см |
| Высота упаковки | 5 см |
| Ширина упаковки | 4 см |
Эффективная формула крема Турбо-Объем средняя фиксация из серии Styling Pro от Compliment обеспечит стойкий результат без утяжеления и склеивания волос, и защиту от высоких температур при горячей укладке.
Крем Турбо-Объем позволяет создать идеальный желаемый образ с головокружительным объемом и придать эффект естественной густоты волос, надолго сохранив прическу. Благодаря маслу жожоба, пантенолу и витамину А, крем обеспечивает интенсивный уход локонам, возвращая блеск, упругость и здоровый ухоженный вид. Активные компоненты: масло жожоба, пантенол, витамин А.
Применение: Необходимое количество крема распределить на подсушенные полотенцем волосы, расчесать для равномерного распределения. Приступить к укладке феном.