| Composition | aqua; Salicylic Acid; Perfume |
| Skin type | for oily skin; for problem skin; for all skin types |
| Product volume | 200 ml |
| Action | cleansing; protection; Anti-acne |
| Shelf life | 36 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Product and packaging |
| Product weight without packaging (g) | 200 g |
| Package length | 14 cm |
| Package height | 31 cm |
| Package width | 9 cm |
Compliment / Compliment No Problem 3-in-1 Face Wash Gel for Acne and Pimples with Salicylic Acid, 200ml Tube / Skin Care.
The set consists of 6 pcs.
Price per set.
Compliment Face Wash Gel is a natural and high-quality product that will make your daily facial skin care not only effective, but also very pleasant.
Compliment No Problem Face Cleansing Gel contains salicylic acid.
It works in three directions: destroys bacteria that cause inflammation; removes impurities from pores, preventing the appearance of blackheads and acne; provides long-term protection against the development of imperfections.
Compliment is a well-known skin care brand that creates skin care products from natural ingredients.
Thanks to high technology, the products are high-quality, gentle on the skin, and pleasant to use.
Compliment - a convenient 200 ml tube.
Face wash gel / face care skin care / face wash
Ingredients: Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Chamomilla Recutita Extract, Malaleuca Alternifolia Oil, Salicylic acid, Perfume, Disodium EDTA.
Compliment Гель для умывания лица No Problem 3в1, туба 200мл, 6 шт
| Состав | aqua; Salicylic Acid; Perfume |
| Тип кожи | для жирной кожи; для проблемной кожи; для всех типов кожи |
| Объем товара | 200 мл |
| Действие | очищение; защита; против акне |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Товар и упаковка |
| Вес товара без упаковки (г) | 200 г |
| Длина упаковки | 14 см |
| Высота упаковки | 31 см |
| Ширина упаковки | 9 см |
Compliment / Комплимент Гель для умывания лица No Problem 3в1 от прыщей и угревой сыпи с салициловой кислотой, туба 200мл / уходовая косметика.
Комплект состоит из 6 шт. Цена за комплект.
Гель для умывания Compliment - натуральное и качественное средство, с которым ваш ежедневный уход за кожей лица станет не только эффективным, но и очень приятным. Очищающий гель для лица Compliment No Problem содержит салициловую кислоту.
Действует в трех направлениях: уничтожает бактерии, являющиеся причиной воспалений; удаляет загрязнения из пор, предотвращая появление черных точек и угрей; обеспечивает длительную защиту от возникновения несовершенств.
Compliment - известный бренд уходовой косметики, который создаёт средства для ухода за кожей из натуральных ингредиентов. Благодаря высоким технологиям продукты получаются качественными, бережными к коже и приятными в использовании.
Compliment - удобная туба объёмом 200 мл.
Гель для умывания лица / уход за лицом уход за кожей / умывалка для лица
Состав: Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Chamomilla Recutita Extract, Malaleuca Alternifolia Oil, Salicylic acid, Perfume, Disodium EDTA.