| Composition | The full composition is indicated on the product packaging |
| Product Volume | 250 ml |
| Action | cleansing |
| Country of Origin | Russia |
| Package Contents | 1 pc |
| Product Weight without Packaging (g) | 250 g |
| Package Length | 20 cm |
| Height | 9 cm |
| Package width | 15 cm |
Compliment, Green Only 3-in-1 Micellar Cleansing Gel, 250 ml. The 95% natural formula cleanses pores without disrupting the skin's lipid barrier and leaves skin feeling dry and tight after use. Salicylic acid tightens pores, dries irritations, and regulates sebaceous gland activity, preventing oily shine. It is known for its antibacterial and soothing properties that normalize skin condition. Aloe helps accelerate the healing of irritations, inflammation, and acne. It soothes and moisturizes sensitive and dry skin. Tea tree oil is a natural mattifying ingredient that controls oiliness and shine after cleansing, leaving skin feeling noticeably velvety.
Compliment Мицеллярный гель для умывания очищение пор,250 мл
| Состав | полный состав указан на упаковке товара |
| Объем товара | 250 мл |
| Действие | очищение |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | 1 шт |
| Вес товара без упаковки (г) | 250 г |
| Длина упаковки | 20 см |
| Высота упаковки | 9 см |
| Ширина упаковки | 15 см |
Compliment, Мицеллярный гель для умывания очищение пор Green only 3в1, 250 мл. На 95% натуральная формула очищает поры, не разрушая липидного барьера кожи, не вызывает чувства сухости и стянутости после применения. Салициловая кислота оказывает поросуживающее действие, подсушивает раздражения, регулирует активность сальных желез, предотвращая появление жирного блеска. Известно антибактериальными и успокаивающими свойствами, нормализующими состояние кожи. Алоэ способствует ускорению заживления очагов раздражения, последствий воспалений и акне. Успокаивает и увлажняет чувствительную и сухую кожу. Масло чайного дерева - природный матирующий компонент, контролирует появление жирности и блеска после умывания, придает коже ощутимую бархатистость.