| Product Volume | 250 ml |
| Action | cleansing |
| Country of Origin | Russia |
| Package Contents | Cleansing Gel - 1 pc; 250 ml |
| Package Length | 21 cm |
| Package Height | 15 cm |
| Package Width | 10 cm |
COMPLIMENT Micellar Cleansing Gel, 3-in-1 Pore Cleansing, 250 ml. Compliment Green Only Micellar Cleansing Gel, 3-in-1 Pore Cleansing, 250 ml. Three simple steps to clear, matte skin: 1. Deep cleansing of pores and skin. The 95% natural formula cleanses pores without damaging the skin's lipid barrier and leaves skin feeling dry and tight after use. 2. Pore tightening and toning. Salicylic acid tightens pores, dries out irritation, and regulates sebaceous gland activity, preventing oily shine. It is known for its antibacterial and soothing properties that normalize skin condition. 3. Mattifying and regenerating. Aloe accelerates the healing of irritations, inflammation, and acne. Soothes and moisturizes sensitive and dry skin. Tea tree oil is a natural mattifying ingredient that controls oiliness and shine after washing, leaving the skin feeling noticeably velvety. Ingredients: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycerin, Cocamide DEA, Betaine, Propylene Glycol, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid, CI 18050; Use: Face; Volume: 250; Type of skin care product: gel; Expiration date: 730; Target audience: Adults; Skin type: For all skin types;
Compliment Гель для умывания мицеллярный, Очищение пор 3 в 1, 250 мл
| Объем товара | 250 мл |
| Действие | очищение |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Гель для умывания - 1 шт; 250 мл |
| Длина упаковки | 21 см |
| Высота упаковки | 15 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Гель для умывания COMPLIMENT мицеллярный, Очищение пор 3 в 1, 250 мл. Compliment Green Only Мицеллярный гель для умывания Очищение пор 3в1 250млТри простых шага к чистой матовой коже: 1. Глубокое очищение пор и кожи лица. На 95% натуральная формула очищает поры, не разрушая липидного барьера кожи, не вызывает чувства сухости и стянутости после применения. 2. Сужение пор и тонизирование. Салициловая кислота оказывает поросуживающее действие, подсушивает раздражения, регулирует активность сальных желез, предотвращая появление жирного блеска. Известно антибактериальными и успокаивающими свойствами, нормализующими состояние кожи. 3. Матирование и регенерация. Алоэ способствует ускорению заживления очагов раздражения, последствий воспалений и акне. Успокаивает и увлажняет чувствительную и сухую кожу. Масло чайного дерева - природный матирующий компонент, контролирует появление жирности и блеска после умывания, придает коже ощутимую бархатистость. Состав: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco - Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycerin, Cocamide DEA, Betaine, Propylene Glycol, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid, CI 18050; Область использования: Лицо; Объем: 250; Вид средства для ухода за кожей: гель; Срок годности: 730; Целевая аудитория: Взрослая; Тип кожи: Для всех типов кожи;