| Skin type | for all skin types |
| Product volume | 200 ml |
| Action | cleansing; Protection |
| Shelf life | 24 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Cleaning gel |
| Product weight without packaging (g) | 200 g |
| Package length | 10 cm |
| Package height | 10 cm |
| Package width | 10 cm |
Thanks to tea tree oil, the gel provides deep antibacterial cleansing of problem skin.
It narrows pores, preventing bacteria from entering them and the formation of pimples, acne, and blackheads.
Prevents the appearance of oily shine on the face during the day.
Ingredients:
Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Chamomilla Recutita Extract, Salicylic acid, Malaleuca Alternifolia Oil, Perfume, Disodium EDTA
Directions for use:
Apply the required amount of gel to damp skin, massage gently, then rinse with warm water.
Use morning and evening.
Compliment No Problem Гель для умывания с маслом чайного дерева
| Тип кожи | для всех типов кожи |
| Объем товара | 200 мл |
| Действие | очищение; защита |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | гель для умывания |
| Вес товара без упаковки (г) | 200 г |
| Длина упаковки | 10 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Благодаря маслу чайного дерева гель обеспечивает глубокое антибактериальное очищение проблемной кожи. Сужает поры, препятствуя попаданию в них бактерий и возникновению прыщей, угрей и черных точек. Предотвращает появление жирного блеска на лице в течение дня.
Состав:
Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Chamomilla Recutita Extract, Salicylic acid, Malaleuca Alternifolia Oil, Perfume, Disodium EDTA
Способ применения:
Нанесите необходимое количество геля на влажную кожу лица, слегка помассируйте, затем смойте теплой водой. Использовать утром и вечером.