| Composition | aqua, sodium laureth sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Cocamide DEA; Hydrolyzed Keratin, Glycerin, Glycol Distearate, Cocamide MEA, Laureth-10; Styrene/Acrylates Copolymer, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Polyquaternium-7, Dimethicone; PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter; Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cocos Nucifera Fruit Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract; Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract; Acorus Calamus Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Olea Europaea Fruit Oil; Argania Spinosa Kernel Oil, Lecithin, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Glyceryl Stearate; Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Disodium EDTA; Citric Acid, Allantoin, Acid Violet 43, Acid Red 33, Basic Violet 2. |
| Hair Type | Blonded |
| Action | Yellowness neutralizer; against yellowness; For blondes |
| Product volume | 300 ml |
| Shelf life | 36 months |
| Package contents | 300 ml bottle; flip-top cap |
| Country of origin | Russia |
| Product weight without packaging (g) | 300 g |
This shampoo is specially formulated for those with light and bleached hair. The violet pigment neutralizes yellow-copper tones, imparting a refined, cool tone. A perfectly balanced complex of oils and oil extracts is suitable for fine and normal hair, making it shinier, softer, and silkier. Chamomile oil extract has a beneficial effect on the scalp, eliminating flaking and irritation, quickly restoring the hair's structure, and leaving locks shiny, strong, and durable. Coconut oil, rich in vitamins and fatty acids, protects against moisture loss and negative environmental factors. It makes hair thicker and more manageable. Cottonseed oil helps restore hair after coloring and other harsh treatments. Aloe oil extract actively restores and moisturizes the hair structure, addressing split and brittle ends.
Compliment Шампунь для волос оттеночный
| Состав | aqua, sodium laureth sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Cocamide DEA; Hydrolyzed Keratin, Glycerin, Glycol Distearate, Cocamide MEA, Laureth-10; Styrene/Acrylates Copolymer, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Polyquaternium-7, Dimethicone; PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter; Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cocos Nucifera Fruit Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract; Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract; Acorus Calamus Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Olea Europaea Fruit Oil; Argania Spinosa Kernel Oil, Lecithin, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Glyceryl Stearate; Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Disodium EDTA; Citric Acid, Allantoin, Acid Violet 43, Acid Red 33, Basic Violet 2 |
| Тип волос | блондированные |
| Действие | нейтрализатор желтизны; против желтизны; для блондинка |
| Объем товара | 300 мл |
| Комплектация | Флакон 300 мл; крышка флип-топ |
| Страна производства | Россия |
| Вес товара без упаковки (г) | 300 г |
Шампунь специально разработан для обладательниц светлых и осветленных оттенков волос. Входящий в состав шампуня фиолетовый пигмент нейтрализует желто-медные цветовые нюансы, придает волосам благородный холодный тон. Идеально сбалансированный ухаживающий комплекс масел и масляных экстрактов подойдет для ухода за тонкими и нормальными волосами, делает их более блестящими, мягкими, шелковистыми. Масляный экстракт ромашки благотворно влияет на кожу головы, устраняет шелушение, раздражение, быстро восстанавливает внешнюю структуру волос, делает локоны блестящими, сильными и прочными. Масло кокоса, богатое витаминами, жирными кислотами, защищает от потери влаги, негативных внешних факторов. Делает волосы более плотными и послушными. Масло хлопка поможет восстановить волосы после окрашивания и прочих агрессивных процедур. Масляный экстракт алоэ активно восстанавливает и увлажняет структуру волос, решает проблемы секущихся и ломких кончиков.