| Composition | see |
| Product volume | 400 ml |
| Action | relieves pimples, acne and blackheads; provides deep antibacterial cleansing; Tightens pores |
| Shelf life | 36 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | 2 cleansing gels |
| Product weight without packaging (g) | 400 g |
| Package length | 8 cm |
| Package height | 18 cm |
| Package width | 10 cm |
The No Problem Cleansing Gel with Tea Tree Oil is an effective treatment for acne, blackheads, and other skin concerns common in adolescence. The set includes two cleansing gels. The product volume is 200 ml. The gel's active ingredients specifically target the causes of oily skin, prevent clogged pores, and reduce inflammation and acne. Products with tea tree oil not only treat existing problems but also prevent their occurrence in the future. They help restore skin, making it healthier and more beautiful. Thanks to their gentleness, products in this series can be used daily without the risk of overdrying or irritating the skin. This cleanser is excellent for eliminating acne, blackheads, and breakouts.
Daily use of the gel helps eliminate excess oiliness, cleanse pores and make them less noticeable, and give skin a matte finish and an even tone. Tea tree oil, included in the gel, provides deep antibacterial cleansing for problem skin. It tightens pores, preventing bacteria from entering them and the formation of pimples, acne, and blackheads. In addition, the gel prevents the appearance of an oily shine on the face throughout the day. The product is ideal for all skin types, including problematic and oily skin. Cosmetics from "Kompliment" are the perfect gift for February 14th, March 8th, birthday, anniversary, or New Year's for your beloved girlfriend, woman, friend, wife, grandmother, mother, sister, boss, daughter, aunt, mother-in-law, mother-in-law, boyfriend, friend, man, husband, dad, or teenager! Directions: Apply the required amount of gel to damp skin, massage gently, then rinse with warm water. Use morning and evening.
Compliment Гель для умывания от прыщей и черных точек 200 мл, 2 шт
| Состав | см. в описании |
| Объем товара | 400 мл |
| Действие | избавляет от прыщей, угрей и чёрных точек; обеспечивает глубокое антибактериальное очищение; сужает поры |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | гель для умывания 2 шт |
| Вес товара без упаковки (г) | 400 г |
| Длина упаковки | 8 см |
| Высота упаковки | 18 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Гель для умывания No Problem с маслом чайного дерева — это эффективное средство для борьбы с прыщами, чёрными точками и другими проблемами кожи, характерными для подросткового возраста. В набор входят 2шт. Объём продукта-200мл. Активные компоненты геля целенаправленно воздействуют на причины жирности кожи, предотвращают загрязнение пор, уменьшают воспаления и появление угрей. Продукты с маслом чайного дерева не только лечат уже существующие проблемы, но и предотвращают их появление в будущем. Они помогают восстановить кожу, сделать её более здоровой и красивой. Благодаря своей мягкости, продукты этой серии можно использовать ежедневно без риска пересушивания или раздражения кожи. Умывалка отлично помогает избавиться от прыщей, чёрных точек и акне. Ежедневное использование геля позволяет избавиться от излишней жирности кожи, очистить поры и сделать их менее заметными, придать коже матовость и ровный тон. Масло чайного дерева, входящее в состав геля, обеспечивает глубокое антибактериальное очищение проблемной кожи. Оно сужает поры, предотвращает попадание в них бактерий и возникновение прыщей, угрей и чёрных точек. Кроме того, гель предотвращает появление жирного блеска на лице в течение дня. Средство идеально подходит для ухода за любым типом кожи, в том числе проблемной и жирной. Косметика от «Комплимент» — это идеальный подарок на 14 февраля, 8 марта, день рождения, юбилей, Новый год для вашей любимой девушки, женщины, подруги, жены, бабушки, мамы, сестры, начальницы, дочери, тёти, свекрови, тёщи, любимого парня, друга, мужчины, мужа, папы, подростка!
Способ применения: нанесите необходимое количество геля на влажную кожу лица, слегка помассируйте, затем смойте теплой водой. Использовать утром и вечером.