| Ingredients | chicken; chicken broth; vegetable oil; salt; starch; taurine; guarana; sodium nitrite; protein 8%; fat 1.5% |
| Number of items in a package | 4 |
| Main flavor of food | chicken |
| Type of pet treat | puree |
| Purpose of food | joint protection; to maintain immunity; with sensitive digestion |
| Animal type | for cats |
| Animal size | for all breeds |
| Animal age | for all ages |
| Shelf life | 548 days |
| Country of manufacture | Russia |
| Package contents | Product and packaging |
| Product weight without packaging (g) | 40 g |
| Product weight with packaging (g) | 55 g |
| Length | 25 cm |
| Package height | 3 cm |
| Package width | 19 cm |
Derevenskie Delights cat treat, delicate chicken puree, 40g / wet food. The Derevenskie Delights cat treat is a tasty and healthy product for four-legged family members. Cats devour it with pleasure and are ready to learn complex commands and become the most obedient pet for their owner. It will delight even the most fastidious pet. The product meets all animal health safety requirements and contains only ingredients approved by quality control: chicken, chicken broth, vegetable oil, salt, starch, taurine, guarana, sodium nitrite. Nutritional value per 100g of product: protein - 8%, fat - 1.5%, moisture - 86%, ash - 2%, fiber - 1%; energy value - 58 kcal. The most delicate chicken puree is an exquisite treat for your favorite cats. This treat is enriched with taurine, which not only enhances the natural flavor but also helps support heart health and the immune system. This wet treat won't lead to excess weight, normalizes digestion, improves the condition of the coat, teeth, and bones, and prevents hair buildup in the stomach. This gentle puree for cats, Derevenskie Komplisti, is equally suitable for active pets and those recovering from illness. Want your furry friend to eat only delicious food and truly enjoy it? Buy this filling, healthy Derevenskie Komplisti treat! Derevenskie Komplisti cat treats / wet food / cat food treats / cat nutrition.
Деревенские лакомства Лакомства для кошек нежное пюре из курицы 40г
| Состав | курица; бульон куриный; растительное масло; соль; крахмал; таурин; гуаран; Нитрит натрия; протеин 8%; жир 1.5% |
| Количество предметов в упаковке | 4 |
| Основной вкус корма | курица |
| Тип лакомства для животных | пюре |
| Назначение корма | защита суставов; для поддержания иммунитета; с чувствительным пищеварением |
| Вид животного | для кошек |
| Размер животного | для всех пород |
| Возраст животного | для всех возрастов |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Товар и упаковка |
| Вес товара без упаковки (г) | 40 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 55 г |
| Длина упаковки | 25 см |
| Высота упаковки | 3 см |
| Ширина упаковки | 19 см |
Лакомство для кошек Деревенские Лакомства нежное пюре из курицы, 40г / влажный корм. Лакомство для кошек Деревенские Лакомства - вкусный и полезный продукт для четвероногих членов семьи. Кошки с удовольствием поглощают его и готовы ради него обучиться сложным командам и стать самым послушным питомцем для своего хозяина. Оно приведет в восторг даже самого привередливого питомца. Продукт отвечает всем требованиям безопасности для здоровья животных и содержит только разрешенные контролем качества ингредиенты: курица, бульон куриный, растительное масло, соль, крахмал, таурин, гуаран, нитрит натрия. Питательная ценность на 100 г. продукта: протеин - 8%, жир - 1,5%, влага - 86%, зола - 2%, клетчатка - 1%; энергетическая ценность - 58 ккал. Нежнейшее пюре из курицы - изысканное угощение для самых любимых. Лакомство обогащено таурином, который не только усиливает природный вкус, но и способствует поддержанию здоровья сердца и иммунной системы. Влажное лакомство не приведет к избыточному весу, нормализует пищеварение, улучшит состояние шерсти, зубов, костей, а также предотвратит накоплению волос в желудке. Нежное пюре для кошек Деревенские Лакомства одинаково подходит для активных и для выздоравливающих после болезни питомцев. Хотите, чтобы ваш пушистый друг питался только вкусной пищей и получал от этого настоящее удовольствие? Купите сытное, полезное лакомство Деревенские Лакомства! Деревенские лакомства для кошек / влажный корм / корм для кошек лакомство / питание для кошек.