| Composition | chicken meat |
| Number of items in a package | 10 pcs. |
| Main flavor of food | chicken |
| Type of pet treat | slices |
| Purpose of food | hyperactive; skin and coat care; with sensitive digestion |
| Type of animal | for dogs |
| Animal size | for large breeds; for medium breeds; for small breeds |
| Animal age | adults; elderly |
| Country of origin | China |
| Package contents | Dog treats "Village treats" Dried chicken slices (10 pcs x 90 g) |
| Weight of product without packaging (g) | 900 g |
| Weight of product with packaging (g) | 900 g |
| Packaging length | 16 cm |
| Packaging height | 38 cm |
| Packaging width | 25 cm |
Dog treats for all breeds, "Village Treats," dried chicken slices (10 pcs x 90 g).
"Village Treats" are based on the traditions of rewarding pets, combined with modern knowledge in the field of veterinary medicine and healthy animal nutrition.
Natural dog treats are made with a balanced diet in mind, using high-quality, safe, and carefully selected ingredients.
Ideal for training and rewarding, "Village Treats" are hand-selected and processed and can serve as the standard of treats for pets.
There is never too much meat!
Slices of selected chicken meat will be a great reward for your dog.
Ingredients
Chicken meat.
Guaranteed values per 100 g of product:
Protein - 66 g, fat - 4.5 g, moisture - 14 g, fiber - 0.5 g, ash - 3 g; energy value - 304.5 kcal.
Деревенские лакомства Куриные ломтики сушеные для собак (10шт х 90гр)
| Состав | куриное мясо |
| Количество предметов в упаковке | 10 шт. |
| Основной вкус корма | курица |
| Тип лакомства для животных | ломтики |
| Назначение корма | гиперактивные; уход за кожей и шерстью; с чувствительным пищеварением |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | для крупных пород; для средних пород; для мелких пород |
| Возраст животного | взрослые; пожилые |
| Страна производства | Китай |
| Комплектация | Лакомство для собак "Деревенские лакомства" куриные ломтики сушеные (10шт х 90гр) |
| Вес товара без упаковки (г) | 900 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 900 г |
| Длина упаковки | 16 см |
| Высота упаковки | 38 см |
| Ширина упаковки | 25 см |
Лакомство для собак всех пород "Деревенские лакомства" куриные ломтики сушеные (10шт х 90гр).
В основе «Деревенских лакомств» лежат традиции поощрения домашних питомцев, совмещенные с современными знаниями в области ветеринарии и здорового питания животных.
Натуральные лакомства для собак изготовлены с учетом сбалансированного питания из качественных, безопасных и тщательно подобранных ингредиентов.
Идеальные для дрессуры и поощрения "Деревенские лакомства" отбираются и обрабатываются вручную и могут служить эталоном лакомств для домашних животных. Мяса никогда не бывает много! Ломтики из отборного куриного мяса будут отличной наградой для вашей собаки.
Состав
куриное мясо.
Гарантированные показатели на 100 г продукта:
белок — 66 г, жир — 4,5 г, влага — 14 г, клетчатка — 0,5 г, зола — 3 г; энергетическая ценность — 304,5 ккал.