| Composition | chicken meat |
| Number of items in a package | 10 pcs. |
| Main flavor of food | chicken |
| Type of pet treat | medallions |
| Purpose of food | hyperactive; skin and coat care; with sensitive digestion |
| Type of animal | for dogs |
| Animal size | for large breeds; for medium breeds; for small breeds |
| Animal age | adults; elderly |
| Country of origin | China |
| Package contents | Dog treats "Village treats" Dried chicken medallions (10 pcs x 90 g) |
| Weight of product without packaging (g) | 900 g |
| Weight of product with packaging (g) | 900 g |
| Packaging length | 16 cm |
| Packaging height | 38 cm |
| Packaging width | 25 cm |
Treats for dogs of all breeds "Village Treats" dried chicken medallions (10 pcs x 90 g)
"Village Treats" are based on the traditions of rewarding pets, combined with modern knowledge in the field of veterinary medicine and healthy nutrition of animals.
Natural treats for dogs are made with a balanced diet in mind from high-quality, safe and carefully selected ingredients.
Ideal for training and rewarding "Village Treats" are hand-selected and processed and can serve as the standard for pet treats.
A reward for training, a reward for new achievements, or simply a way to express your love - medallions of selected meat will be indispensable in any situation.
Composition
chicken meat.
Guaranteed indicators per 100 g of product:
protein - 45 g, fat - 4.2 g, moisture - 16.78 g, fiber - 0.19 g, ash - 4.5 g; energy value - 217.8 kcal.
Деревенские лакомства Куриные медальоны сушеные для собак (10шт х 90гр)
| Состав | куриное мясо |
| Количество предметов в упаковке | 10 шт. |
| Основной вкус корма | курица |
| Тип лакомства для животных | медальоны |
| Назначение корма | гиперактивные; уход за кожей и шерстью; с чувствительным пищеварением |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | для крупных пород; для средних пород; для мелких пород |
| Возраст животного | взрослые; пожилые |
| Страна производства | Китай |
| Комплектация | Лакомство для собак "Деревенские лакомства" куриные медальоны сушеные (10шт х 90гр) |
| Вес товара без упаковки (г) | 900 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 900 г |
| Длина упаковки | 16 см |
| Высота упаковки | 38 см |
| Ширина упаковки | 25 см |
Лакомство для собак всех пород "Деревенские лакомства" куриные медальоны сушеные (10шт х 90гр)
В основе «Деревенских лакомств» лежат традиции поощрения домашних питомцев, совмещенные с современными знаниями в области ветеринарии и здорового питания животных.
Натуральные лакомства для собак изготовлены с учетом сбалансированного питания из качественных, безопасных и тщательно подобранных ингредиентов. Идеальные для дрессуры и поощрения "Деревенские лакомства" отбираются и обрабатываются вручную и могут служить эталоном лакомств для домашних животных.
Поощрение при дрессировке, награда за новые достижения или просто способ выразить свою любовь — медальоны из отборного мяса будут незаменимы в любой ситуации.
Состав
куриное мясо.
Гарантированные показатели на 100 г продукта:
белок — 45 г, жир — 4,2 г, влага — 16,78 г, клетчатка — 0,19 г, зола — 4,5 г; энергетическая ценность — 217,8 ккал.