| Composition | Chicken meat, duck meat, by-products of vegetable origin, minerals. |
| Number of items in the package | 5 pcs. |
| Main flavor of food | chicken; duck |
| Type of pet treat | kebabs; long-lasting sausage sticks; sticks |
| Purpose of food | training; to maintain healthy skin and coat; for healthy growth and development |
| Type of animal | medium breeds of dogs; large dogs |
| Type of rodent | for ferrets; for rats; for hamsters |
| Size of animal | for medium breeds; for large breeds; for small breeds |
| Age of animal | elderly; adults; For all ages |
| Shelf life | 18 months |
| Weight of product without packaging (g) | 450 g |
| Weight of product with packaging (g) | 450 g |
| Packaging length | 20 cm |
| Packaging height | 5 cm |
| Packaging width | 10 cm |
Village Treats are based on the traditions of rewarding pets, combined with modern knowledge in the field of veterinary medicine and healthy animal nutrition. Natural dog treats are made with a balanced diet in mind, using high-quality, safe, and carefully selected ingredients. Ideal for training and rewarding, Village Treats are hand-selected and processed and can serve as the standard of pet treats. Medallions of selected chicken and duck meat are a healthy dietary treat for dogs. The soft texture and convenient shape of the treat are the key to successful training or simply a way to express your love for your pet. Ingredients: chicken meat, duck meat, vegetable by-products, minerals. Nutritional value, %: proteins - 36, fats - 6, moisture - 21, fiber - 1, ash - 5. Energy value - 314 kcal. The product is certified.
Деревенские лакомства Медальоны мясные из курицы и утки 5 шт.
| Состав | Мясо курицы, мясо утки, субпродукты растительного происхождения, минералы. |
| Количество предметов в упаковке | 5 шт |
| Основной вкус корма | курица; утка |
| Тип лакомства для животных | шашлычки; долгоиграющие колбаски палочки; палочки |
| Назначение корма | дрессировка; для поддержания здоровья кожи и шерсти; для здорового роста и развития |
| Вид животного | средние породы собак; крупные собаки |
| Вид грызуна | для хорьков; для крыс; для хомяков |
| Размер животного | для средних пород; для крупных пород; для мелких пород |
| Возраст животного | пожилые; взрослые; для всех возрастов |
| Вес товара без упаковки (г) | 450 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 450 г |
| Длина упаковки | 20 см |
| Высота упаковки | 5 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
В основе «Деревенских лакомств» лежат традиции поощрения домашних питомцев, совмещенные с современными знаниями в области ветеринарии и здорового питания животных. Натуральные лакомства для собак изготовлены с учетом сбалансированного питания из качественных, безопасных и тщательно подобранных ингредиентов. Идеальные для дрессуры и поощрения "Деревенские лакомства" отбираются и обрабатываются вручную и могут служить эталоном лакомств для домашних животных. Медальоны из отборного мяса курицы и утки — полезное диетическое угощение для собак. Мягкая текстура и удобная форма лакомства — залог успеха тренировок или просто способ выразить свою любовь к питомцу. Состав: мясо курицы, мясо утки, субпродукты растительного происхождения, минералы. Пищевая ценность, %: белки — 36, жиры — 6, влага — 21, клетчатка — 1, зола — 5. Энергетическая ценность — 314 ккал. Товар сертифицирован.