| Composition | chicken; turkey; by-products of vegetable origin; bovine colostrum; minerals |
| Number of items in package | 4 |
| Main flavor of food | turkey; chicken; poultry |
| Type of pet treat | sausage; fillet; cartilage |
| Purpose of food | to maintain immunity; for encouragement/training; pregnant |
| Animal type | for dogs |
| Animal size | for large breeds; for small breeds; for medium breeds |
| Age of the animal | small; Adults |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Treat for puppies meat sausages with turkey enriched with colostrum set 45 g 4 pcs |
| Product weight without packaging (g) | 180 g |
| Product weight with packaging (g) | 200 g |
| Package length | 19 cm |
| Package height | 8 cm |
| Width packaging | 8 cm |
Meat sausages for puppies with turkey, enriched with colostrum for good health, immune support, muscle development, and healthy digestion.
Colostrum, known for its beneficial properties and rich in vitamins, is added to this treat especially for puppies.
It is necessary for strong immunity and healthy development.
Ingredients:
Chicken, turkey, vegetable by-products, cow's colostrum, minerals.
Possible residual traces of: rabbit, duck, lamb, fish, crustaceans and their by-products.
Guaranteed analysis:
Proteins - 40
Fats - 40
Fiber - 3
Ash - 8
Moisture -23
Energy value per 100 g of product: 326.0 kcal.
Деревенские лакомства Лакомство колбаски для щенков индейка молозиво 45 г 4 шт
| Состав | курица; индейка; субпродукты растительного происхождения; коровье молозиво; минералы |
| Количество предметов в упаковке | 4 |
| Основной вкус корма | индейка; курица; птица |
| Тип лакомства для животных | колбаска; филе; хрящ |
| Назначение корма | для поддержания иммунитета; для поощрения/дрессуры; беременные |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | для крупных пород; для мелких пород; для средних пород |
| Возраст животного | маленькие; взрослые |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Лакомство для щенков мясные колбаски с индейкой обогащенные молозивом набор 45 г 4 шт |
| Вес товара без упаковки (г) | 180 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 200 г |
| Длина упаковки | 19 см |
| Высота упаковки | 8 см |
| Ширина упаковки | 8 см |
Мясные колбаски для щенков с индейкой, обогащенные молозивом для крепкого здоровья, поддержки иммунитета, развития мышц, здорового пищеварения.
Специально для щенков в лакомство добавляется молозиво, известное своими полезными свойствами, богатое витаминами, необходимое для крепкого иммунитета и здорового развития.
Состав:
Курица, индейка, субпродукты растительного происхождения, коровье молозиво, минералы. Возможны остаточные следы: кролика, утки, баранины, рыбы, ракообразных и их субпродуктов.
Гарантированный анализ:
Белки - 40
Жиры - 40
Клетчатка - 3
Зола - 8
Влажность -23
Энергетическая ценность в 100 г продукта: 326,0 кКал.