| Composition | Chicken meat, duck meat, cod fillet, by-products of vegetable origin, minerals |
| Main flavor of food | chicken; duck; fish |
| Type of pet treat | pigtail |
| Purpose of food | for encouragement/training; to maintain immunity |
| Type of animal | for dogs |
| Size of animal | for small breeds; for large breeds; for medium breeds |
| Age of animal | old; small; Adults |
| Country of origin | China |
| Weight of product without packaging (g) | 900 g |
| Weight of product with packaging (g) | 900 g |
| Packaging length | 20 cm |
| Packaging height | 24 cm |
| Packaging width | 10 cm |
Country treats.
A fragrant treat made from chicken and duck with cod fillet is a great treat for good behavior.
We created the perfect texture - natural braids that are not too soft and not too hard.
They are easy to chew for dogs of all sizes.
Net weight: 90 g.
Ingredients: chicken meat, duck meat, cod fillet, vegetable by-products, minerals.
Guaranteed values per 100 g of product:
protein - 25%, fat - 6%, moisture - 26%, fiber - 1%, ash - 4%; energy value - 326 kcal.
Shelf life: 18 months.
The production date is indicated on the packaging.
Деревенские лакомства Лакомство для собак косичка мясная 10 уп
| Состав | Мясо курицы, мясо утки, филе трески, субпродукты растительного происхождения, минералы |
| Основной вкус корма | курица; утка; рыба |
| Тип лакомства для животных | косичка |
| Назначение корма | для поощрения/дрессуры; для поддержания иммунитета |
| Вид животного | для собак |
| Размер животного | для мелких пород; для крупных пород; для средних пород |
| Возраст животного | пожилые; маленькие; взрослые |
| Страна производства | Китай |
| Вес товара без упаковки (г) | 900 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 900 г |
| Длина упаковки | 20 см |
| Высота упаковки | 24 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Деревенские лакомства.
Ароматное лакомство из мяса курицы и утки с добавлением филе трески — отличное угощение за хорошее поведение. Мы создали идеальную текстуру — не слишком мягкие и не слишком твёрдые натуральные косички. Их легко жевать собакам любого размера.
Вес (нетто): 90 г.
Состав: мясо курицы, мясо утки, филе трески, субпродукты растительного происхождения, минералы.
Гарантированные показатели на 100 г продукта:
белок — 25 %, жир — 6 %, влага — 26 %, клетчатка — 1 %, зола — 4 %; энергетическая ценность — 326 ккал.
Срок годности: 18 месяцев. Дата производства указана на упаковке.