| Full product name | COXIR Black Snail Collagen Cream, 20ml |
| Composition | Water, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Butylene glycol, Dipropylene Glycol, Propylene Glycol,; Caprylic/Capric Triglyceride, Olivoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Cetearyl Alcohol,; Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Glycereth-26, Orbignya Oleifera Seed Oil,; Hydrogenated Polydecene, Hydroxyethylcellulose, Betaine, Dimethicone,; Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, PEG-90M, Rosa Canina Fruit Oil, Panax Ginseng Root Extract,; Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract,; Honey, Rosa Multiflora Fruit Extract, Gardenia Florida Fruit Extract,; Scutellaria Baicalensis Root Extract, Ligustrum Japonicum Fruit Extract,; Acanthopanax Senticosus (Eleuthero) Root Extract, Punica Granatum Fruit Extract,; Panax Ginseng Root Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract,; Black Soybean Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract,; Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Snail Secretion Filtrate,; Hydrolyzed Collagen, Copper Tripeptide-1, Adenosine, Leontopodium alpinum extract,; Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract,; Camellia Sinensis Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract,; Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Carbomer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum. |
| Skin type | for all skin types; for dry skin; for problem skin |
| Action | anti-wrinkle; restoration; rejuvenation |
| Application time | day; night; universal |
| SPF | without UV protection |
| Product volume | 20 ml |
| Shelf life | 36 months |
| Country of origin | Republic of Korea |
| Package contents | Nourishing face cream with black snail mucin, Korea, 20 ml - 1 pc. |
Nourishing and moisturizing cream with black snail mucin for the face, neck, and décolleté, Korea. 20 ml. This refreshing Korean cream moisturizes and nourishes the skin without weighing it down. This vitamin-rich cream pleasantly refreshes the epidermis, slows the aging process, prevents wrinkles, soothes irritation and redness, and evens out skin texture. It maintains skin firmness and elasticity, evens out skin tone, and effectively combats skin imperfections. Black snail mucin accelerates cell regeneration, prevents age-related changes, has an anti-inflammatory effect, and moisturizes the epidermis. A wonderful addition to your personal care routine with a nourishing effect. Suitable for all skin types, including problematic skin that requires hydration and nourishing care. Directions: Apply the desired amount to the face after cleansing, toner, serum, and emulsion. Repeat morning and evening for the most effective moisturizing and nourishing effect. This Korean moisturizing face cream makes an ideal gift for a woman—your mother, friend, girlfriend, or loved one—for a birthday, New Year's, March 8th, or Valentine's Day. Recommended for use in combination with the Coxir line of Korean facial and body care products.
COXIR Питательный крем для лица с муцином черной улитки Корея 20мл
| Полное наименование товара | COXIR Black Snail Collagen Cream, 20ml |
| Состав | Water, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Butylene glycol, Dipropylene Glycol, Propylene Glycol,; Caprylic/Capric Triglyceride, Olivoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Cetearyl Alcohol,; Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Glycereth-26, Orbignya Oleifera Seed Oil,; Hydrogenated Polydecene, Hydroxyethylcellulose, Betaine, Dimethicone,; Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, PEG-90M, Rosa Canina Fruit Oil, Panax Ginseng Root Extract,; Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract,; Honey, Rosa Multiflora Fruit Extract, Gardenia Florida Fruit Extract,; Scutellaria Baicalensis Root Extract, Ligustrum Japonicum Fruit Extract,; Acanthopanax Senticosus (Eleuthero) Root Extract, Punica Granatum Fruit Extract,; Panax Ginseng Root Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract,; Black Soybean Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract,; Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Snail Secretion Filtrate,; Hydrolyzed Collagen, Copper Tripeptide-1, Adenosine, Leontopodium alpinum extract,; Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract,; Camellia Sinensis Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract,; Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Carbomer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum. |
| Тип кожи | для всех типов кожи; для сухой кожи; для проблемной кожи |
| Действие | против морщин; восстановление; омолаживание |
| Время нанесения | дневной; ночной; универсальный |
| SPF | без УФ защиты |
| Объем товара | 20 мл |
| Страна производства | Республика Корея |
| Комплектация | Питательный крем для лица с муцином черной улитки, Корея, 20 мл - 1 шт. |
Крем питательный, увлажняющий с муцином черной улитки для ухода за кожей лица, шеи и зоны декольте, Корея. 20 мл. Освежающий корейский крем увлажняет и питает кожу, не перегружая её. Крем витаминизирующий приятно освежает эпидермис, замедляет процессы старения, предупреждает залегание морщин и успокаивает раздражения и покраснения, выравнивает рельеф. Поддерживает кожу упругой и эластичной, делает тон ровным, а также эффективно борется с несовершенствами рельефа. Муцин черной улитки ускоряет процесс регенерации клеток, предотвращает появление возрастных изменений, обладает противовоспалительным воздействием и увлажняет эпидермис. Прекрасное дополнение к уходу за собой с питательным эффектом. Подходит для всех типов кожи, в том числе и для проблемной, которая нуждается в увлажнении и питательном уходе. Применение: нанести необходимое количество на кожу лица после очищения, тонера, сыворотки и эмульсии. Повторяйте утром и вечером для наиболее эффективного увлажняющего и питательного воздействия. Корейский увлажняющий крем для лица станет идеальным подарком женщине - маме, подруге, девушке и любимой на день рождения, новый год, 8 марта, день Святого Валентина. Рекомендуется к использованию в комплексе с серией корейской косметики для ухода за лицом и телом Coxir.