| Composition | Water; Cetearyl Alcohol; Cetrimonium Chloride; C12-15 Alkyl Benzoate; BIS (C13-15 Alkoxy) PG Amodimethicone; Behentrimonium Chloride; Ceteareth-6; Ceteareth-20; Behenamidopropyl Dimethylamine; Panthenol; Phenoxyethanol; Methylparaben; Ethylparaben; Propylparaben; Dimethicone; Dimethiconol; Lactic Acid; Fragrance; Limonene; Hexyl Cinnamal |
| Product Volume | 250 ml |
| Hair Type | For all hair types; for unruly hair; For curly hair |
| Action | Strengthening; shine; easier combing |
| Shelf life | 36 months from date of manufacture |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Hair conditioner - 1 pc |
| Package length | 5 cm |
| Package height | 21 cm |
| Package width | 5 cm |
ESTEL CUREX BRILLIANCE professional conditioner is designed to give hair brightness, softness, and a well-groomed appearance. Its unique formula with active ingredients cares for your locks, filling them with energy and vitality.
Panthenol moisturizes, restores structure, and protects against damage. It also makes strands soft, smooth, and easy to style.
Lactic acid also provides intense hydration, improving hair texture. It strengthens strands along their entire length, making them more elastic and manageable.
Shine Complex is a modern technology that gives hair a mirror-like shine, highlighting their beauty and healthy appearance. As a result, the conditioner perfectly conditions, smoothes, makes combing easier, prevents breakage, and protects hair from the negative effects of the environment. The conditioner is suitable for all hair types: color-treated, damaged, curly, frizzy, unruly, or bleached. For daily use.
This product is approved by the Halal Certification System of the Council of Muftis of Russia—a sign of high trust, quality, and purity of the ingredients.
DIRECTION: Apply to clean, damp hair and distribute evenly over the entire length. Rinse with water after a few minutes.
E-COSMETIC is the official supplier of ESTEL.
ESTEL Бальзам для волос CUREX BRILLIANCE гладкость и блеск, 250 мл
| Состав | вода; цетеариловый спирт; хлорид цетримония; C12-15 алкилбензоат; БИС (c13-15 алкокси) ПГ амодиметикон; хлорид бегентримония; цетеарет-6; цетеарет-20; бегенамидопропилдиметиламин; пантенол; феноксиэтанол; метилпарабен; этилпарабен; пропилпарабен; Диметикон; диметиконол; молочная кислота; отдушка; лимонен; гексилциннамаль |
| Объем товара | 250 мл |
| Тип волос | для всех типов волос; для непослушных волос; для кудрявых волос |
| Действие | укрепление; блеск; облегчение расчесывания |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | бальзам для волос - 1 шт |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 21 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Профессиональный бальзам ESTEL CUREX BRILLIANCE разработан для придания волосам яркости, мягкости и ухоженного вида. Уникальная формула с активными компонентами заботится о ваших локонах, наполняя их энергией и жизненной силой. Входящий в состав пантенол увлажняет волосы, восстанавливает их структуру и защищает от повреждений. Также делает пряди мягкими, гладкими и лёгкими в укладке. Молочная кислота также способствует интенсивному увлажнению, улучшая текстуру волос. Она укрепляет пряди по всей длине, делая их более эластичными и послушными. Shine-комплекс – современная технология, которая придаёт локонам зеркальный блеск, подчеркивая их красоту и здоровый вид. В результате бальзам прекрасно кондиционирует, разглаживает, облегчает расчесывание, предотвращает ломкость и защищает их от негативного воздействия окружающей среды. Кондиционер подходит для всех типов волос: окрашенных, поврежденных, кудрявых, вьющихся, непослушных или осветленных. Для ежедневного применения.
Продукт одобрен Системой сертификации «Халяль» Совета муфтиев России — знак высокого доверия, качества и чистоты состава.
СПОСОБ ПРИМЕНЕНИЯ: нанести на чистые, влажные волосы и равномерно распределить по всей длине. Через несколько минут смыть водой.
E-COSMETIC – официальный поставщик ESTEL.