| Full name of the product | Paint 10.13 DE LUXE blond ash-golden 60 ml |
| Composition | water; cetearyl alcohol; stearic acid; cera alba; cocamide MEA; laureth-2; mineral oil; ethoxydiglycol; ceteareth-20; peg-8 distearate; peach oil; hexyldecanol; hexyldecyl laurate; cetrimonium chloride; peg-8; glycerin; mica; titanium dioxide; p-phenylenediamine; BIS (c13-15 alkoxy) PG amodimethicone |
| Hair dye tone | light blond ash-golden 1013; 10*13; 10+13 |
| Hair dye features | ammonia; professional |
| Dye type | permanent; persistent |
| Product volume | 60 ml |
| Shelf life | 60 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Paint 10-13 DE LUXE blond ash-golden 60 ml |
sophisticated range for creativity and creating luxurious looks. Thanks to the content of natural oils and panthenol, the dye is quickly absorbed into the hair and has a caring effect.
Estel Deluxe dye imparts deep, long-lasting color, softens the hair texture, and fills it with an exquisite shine along the entire length. Recommendations for choosing a developer: Estel De Luxe 3% oxidizer for tone-on-tone or darker coloring along the length of the hair, when coloring the hair roots with lightening by 1 tone.
Estel De Luxe 6% oxidizer for coloring with lightening by 1 tone along the length of the hair, when coloring the hair roots with lightening by 2-3 tones. Estel De Luxe 9% oxidizer - for coloring with lightening by 2-3 tones along the length of the hair, when coloring the hair roots with lightening by 3-4 tones. Estel De Luxe 12% oxidizer for coloring with lightening by 3-4 tones.
The product is approved by the Halal Certification System of the Council of Muftis of Russia - a sign of high trust, quality, and purity of the composition.
DIRECTION FOR APPLICATION: Recommended mixing ratio: 1:1. The exposure time for Estel DeLuxe dye is 35 minutes.
ESTEL Краска 10/13 DE LUXE блондин пепельно-золотистый 60 мл
| Полное наименование товара | Краска 10.13 DE LUXE блондин пепельно-золотистый 60 мл |
| Состав | вода; цетеариловый спирт; стеариновая кислота; цера альба; кокамид меа; лаурет-2; Минеральное масло; этоксидигликоль; цетеарет-20; дистеарат пэг-8; масло персика; гексилдеканол; гексилдециллаурат; хлорид цетримония; пэг-8; глицерин; слюда; диоксид титана; п-фенилендиамин; БИС (c13-15 алкокси) ПГ амодиметикон |
| Тон краски для волос | светлый блондин пепельно-золотистый 1013; 10*13; 10+13 |
| Особенности краски для волос | аммиачная; профессиональная |
| Тип краски | перманентная; стойкая |
| Объем товара | 60 мл |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Краска 10-13 DE LUXE блондин пепельно-золотистый 60 мл |
Продуманная гамма для творчества и создания роскошных образов. Благодаря содержанию натуральных масел и пантенола краска быстро впитывается в волосы и оказывает ухаживающее действие. Краска Эстель Делюкс придает глубокий стойкий цвет, смягчает текстуру волос и наполняет изысканным блеском по всей длине. Рекомендации по выбору оксиданта: Оксидант Estel De Luxe 3% при окрашивании тон в тон или темнее по длине волос, при окрашивании корней волос с осветлением на 1 тон. Оксидант Estel De Luxe 6% при окрашивании с осветлением на 1 тон по длине волос, при окрашивании корней волос с осветлением на 2-3 тона. Оксидант Estel De Luxe 9% - при окрашивании с осветлением на 2-3 тона по длине волос, при окрашивании корней волос с осветлением на 3-4 тон. Оксидант Estel De Luxe 12% при окрашивании с осветлением на 3-4 тона.
Продукт одобрен Системой сертификации «Халяль» Совета муфтиев России — знак высокого доверия, качества и чистоты состава.
СПОСОБ ПРИМЕНЕНИЯ: рекомендуемое соотношение при смешивании: 1:1. Время выдержки краски Estel DeLuxe составляет 35 минут.