| Composition | Saccharomyces cerevisiae (vini), extruded wheat bran |
| Number of capsules/tablets | 90 pcs. |
| Purpose of the supplement | for the intestines; Dietary supplements for the gastrointestinal tract; Prebiotics for cleansing the body |
| Country of manufacture | Russia |
| Contraindications | individual intolerance; Individual intolerance to the components; celiac disease |
| Release form | Sachet 3g. 60 + 30 |
| Shelf life | 18 months |
| Package | Set of prebiotics for the intestines Eubicor 60 sachets + 30 sachets |
| Maximum storage temperature | 25 + ° C at air humidity of no more than 65% |
| Trade name | biologically active food supplement "EUBIKOR" (powder in 3.0 g sachets) |
| Trade name | biologically active food supplement "EUBIKOR" (powder in 3.0 g sachets) |
| Weight of product without packaging (g) | 270 g |
| Registration Certificate SGR | RU.77.99.11.003.E.008643.10.13 |
Eubikor is a prebiotic complex manufactured using a unique patented technology and designed to restore intestinal microflora and improve gastrointestinal function. It promotes: normalization of bowel movements during constipation or diarrhea; elimination of heartburn, belching, nausea, unpleasant taste and bitterness in the mouth, and hangovers; strengthening the immune system and increasing the body's resistance to infections; shortening treatment periods and increasing the effectiveness of any therapy. It has enhanced sorption properties against toxins and allergens. It is used in the treatment and prevention of conditions such as dermatitis, dermatoses, acne, and various allergic reactions. Recommended as part of comprehensive programs for body cleansing, weight loss, and normalizing metabolism. Approved for use by pregnant and lactating women.
ЭУБИКОР 60+30 пребиотики при запоре, при диарее, для жкт
| Состав | Saccharomyces cerevisiae (vini), экструдированные пшеничные отруби |
| Количество капсул/таблеток | 90 шт. |
| Назначение добавки | для кишечника; БАДы для ЖКТ; Пребиотики для очищения организма |
| Страна производства | Россия |
| Противопоказания | индивидуальная непереносимость; Индивидуальная непереносимость компонентов; целиакия |
| Форма выпуска | Саше 3гр. 60 + 30 |
| Комплектация | Набобор пребиотиков для кишечника Эубикор 60саше + 30саше |
| Максимальная температура хранения | 25 + ° C при влажности воздуха не более 65% |
| Торговое наименование | биологически активная добавка к пище "ЭУБИКОР" (порошок в пакетиках по 3,0 г) |
| Торговое наименование | биологически активная добавка к пище "ЭУБИКОР" (порошок в пакетиках по 3,0 г) |
| Вес товара без упаковки (г) | 270 г |
| Свидетельство о регистрации СГР | RU.77.99.11.003.Е.008643.10.13 |
Эубикор - пребиотический комплекс, изготовленный по уникальной запатентованной технологии и предназначен для восстановления микрофлоры кишечника и улучшению работы желудочно-кишечного тракта. Способствует: нормализации стула при запоре или диарее, устранению изжоги, отрыжки, тошноты, неприятного привкуса и горечи во рту, похмельного синдрома, укреплению иммунитета и повышению сопротивляемости организма к инфекциям, сокращению сроков лечения и повышению эффективности любой терапии. Обладает усиленными сорбционными свойствами в отношении токсинов и аллергенов. Используется при лечении и профилактике таких заболеваний, как дерматиты, дерматозы, акне, различные аллергические проявления. Рекомендован в комплексных программах по очищению организма, снижению веса и для нормализации обмена веществ. Разрешен к применению беременным и кормящим женщинам.