| Composition | red seaweed; stearic acid |
| Number of capsules/tablets | 60 pcs. |
| Purpose of the supplement | for hair; for nails; for women |
| Country of manufacture | Russia |
| Contraindications | Individual intolerance |
| Release form | capsules/tablets |
| Shelf life | 24 months |
| Minimum storage temperature | +2 °C |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Trade name | Biologically active food supplement "For skin, hair and nails", (coated tablets, weighing 1.3 g.). |
| Certificate of registration of the State Register of Enterprises of the Russian Federation | KZ.16.01.98.003.E.001007.11.19 |
Many women love taking care of their beauty. They always have magical tools that help them maintain their youth and well-groomed appearance. One such tool is Evalar's skin, hair, and nail vitamins. These tablets are a true treasure trove of benefits. They are a unique vitamin complex specially designed to boost collagen and keratin production. For beauty-conscious women, taking these vitamins is an essential part of their daily self-care routine. Your skin will look incredibly beautiful, firm, and well-groomed, and your nails will become strong. The active ingredients of this vitamin complex will also protect your hair from loss and excess oiliness. Directions for use: Adults take 2 tablets daily with meals. Duration of treatment is 1 month. If necessary, treatment can be continued. Contraindications: Individual intolerance to any of the ingredients, pregnancy, and breastfeeding. Consult a doctor before use.
Эвалар Для кожи волос и ногтей 60 таблеток
| Состав | красные морские водоросли; стеариновая кислота |
| Количество капсул/таблеток | 60 шт. |
| Назначение добавки | для волос; для ногтей; для женщин |
| Страна производства | Россия |
| Противопоказания | индивидуальная непереносимость |
| Форма выпуска | капсулы/таблетки |
| Минимальная температура хранения | +2 °C |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Торговое наименование | Биологически активная добавка к пище "Для кожи волос и ногтей", (таблетки, покрытые оболочкой, массой 1,3 г.). |
| Свидетельство о регистрации СГР | KZ.16.01.98.003.Е.001007.11.19 |
Многие женщины обожают заботиться о своей красоте. У них всегда есть волшебные инструменты, которые помогают им сохранять молодость и ухоженность. Один из таких инструментов - это витамины для кожи, волос и ногтей от Эвалар. Эти таблетки - настоящий кладезь пользы. Они представляют собой уникальный витаминный комплекс, который специально разработан для усиленной выработки коллагена и кератина. Для женщин, заботящихся о своей красоте, применение этих витаминов является неотъемлемой частью ежедневного ухода за собой. Ваша кожа будет выглядеть необыкновенно красивой, упругой и ухоженной, а ногти станут крепкими. Также активные компоненты этого витаминного комплекса защитят ваши волосы от выпадения и излишней жирности. Способ применения: принимать взрослым по 2 таблетки в день во время еды. Продолжительность приема -1 месяц. При необходимости прием можно продолжить. Противопоказания: индивидуальная непереносимость компонентов, беременность, кормление грудью.Перед применением рекомендуется проконсультироваться с врачом.