| Country of origin | Russia |
| Package contents | pcs. |
| Product weight with packaging (g) | 166 g |
| Package length | 7 cm |
| Package height | 10 cm |
| Package width | 1 cm |
Honda MSM combines the effects of four of the most important components for joint health in optimal dosages (per daily intake): 1000 mg of glucosamine, 800 mg of chondroitin, 600 mg of methylsulfonylmethane, and 20 mg of hyaluronic acid. Each component, effective individually, provides a stronger effect when combined. Honda MSM provides anti-inflammatory, analgesic, and chondroprotective effects, improving joint mobility and flexibility, ligament and tendon elasticity, reducing the risk of cartilage breakdown, promoting natural cartilage restoration, and reducing joint and spine pain. 60 film-coated tablets, 2.0 g each.
Эвалар Хонда МСМ, 60 таблеток
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | шт. |
| Вес товара с упаковкой (г) | 166 г |
| Длина упаковки | 7 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 1 см |
Хонда MСM объединила в себе действие сразу четырех самых важных для суставов компонентов в оптимальных дозировках (в суточном приеме): глюкозамина 1000 мг, хондроитина 800 мг, метилсульфонилметана 600 мг, гиалуроновой кислоты 20 мг. Каждый компонент, эффективный по отдельности, в комплексе обеспечивает усиленный эффект, поэтому Хонда МСМ оказывает противовоспалительное, обезболивающее, хондропротекторное действия и способствует улучшению подвижности и гибкости суставов, эластичности связок и сухожилий, снижению риска разрушения хрящевой ткани, естественному восстановлению хрящей, уменьшению болезненности в области суставов и позвоночника. 60 таблеток, покрытых оболочкой, по 2,0 г.