| Composition | gelatin, glycerin and sorbitol syrup (humidifiers), beta-carotene; Coenzyme Q10 (ubiquinone), a mixture of natural tocopherols. |
| Number of capsules/tablets | 30 pcs. |
| Country of manufacture | Russia |
| Contraindications | Individual intolerance to the components. |
| Release form | Capsules |
| Package | 1 package |
| Minimum storage temperature | +2 °C |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Trade Name | Biologically active food supplement "Omega-3 + Coenzyme Q10 / Omega-3 + Coenzyme Q10". |
| Trade name | Biologically active food supplement "Omega-3 + Coenzyme Q10 / Omega-3 + Coenzyme Q10". |
| Registration Certificate SGR | AM.01.07.01.003.R.000160.02.23 |
Omega-3 + Coenzyme Q10 Capsules from Evalar Laboratory are a powerful blend of essential fatty acids and natural ubiquinone, which enhances the antioxidant properties of the product.
The dual formula of coenzyme and Omega-3 is scientifically substantiated and has proven effectiveness.
It promotes:
reduction of triglyceride levels in the blood;
active antioxidant protection of body cells;
regulation of cardiovascular activity.
INDICATIONS
Recommended as a biologically active food supplement - a source of omega-3 polyunsaturated fatty acids (eicosapentaenoic (EPA) and docosahexaenoic (DHA) acids) and coenzyme Q10.
DIRECTION
Adults: 1 capsule per day.
Duration of administration - 1 month.
If necessary, the dose can be repeated.
Эвалар Омега 3 + Коэнзим Q10, 30 шт.
| Состав | желатин, глицерин и сорбитовый сироп (агенты влагоудерживающие), бета-каротин,; коэнзим Q10 (убихинон), смесь натуральных токоферолов. |
| Количество капсул/таблеток | 30 шт. |
| Страна производства | Россия |
| Противопоказания | Индивидуальная непереносимость компонентов. |
| Форма выпуска | Капсулы |
| Комплектация | 1 упаковка |
| Минимальная температура хранения | +2 °C |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Торговое наименование | Биологически активная добавка к пище «Омега-3 + Коэнзим Q10 / Omega-3 + Coenzyme Q10». |
| Торговое наименование | Биологически активная добавка к пище «Омега-3 + Коэнзим Q10 / Omega-3 + Coenzyme Q10». |
| Свидетельство о регистрации СГР | AM.01.07.01.003.R.000160.02.23 |
Капсулы Омега-3 + Коэнзим Q10 от Evalar Laboratory — это мощная смесь незаменимых жирных кислот и натурального убихинона, который усиливает антиоксидантные свойства препарата.
Двойная формула коэнзима и Омега-3 научно обоснована и имеет доказанную эффективность. Она способствует:
снижению уровня триглицеридов в крови;
активной антиоксидантной защите клеток организма;
регулированию сердечно-сосудистой деятельности.
ПОКАЗАНИЯ
Рекомендуется в качестве биологически активной добавки к пище - источника полиненасыщенных жирных кислот омега-3 (эйкозапентаеновой (EPA) и докозагексаеновой (DHA) кислот) и коэнзима Q10.
СПОСОБ ПРИМЕНЕНИЯ
Взрослым по 1 капсуле в день.
Продолжительность приема – 1 месяц.
При необходимости приём можно повторить.