| Composition | citric acid; l-valine; l-isoleucine; l-leucine; sucralose; acesulfame potassium |
| Release form | powder |
| Flavor | fruit punch |
| Shelf life | 36 months |
| Country of origin | USA |
| Purpose of sports nutrition | For recovery after training; for muscle growth; Pre-workout complex |
| Additives | flavoring |
| Amino acid type | BCAA 2:1:1; BCAA powder; Essential amino acids |
| Components | complex |
| Contraindications | Individual intolerance to ingredients |
| Package contents | Jar with measuring spoon - 1 pc; BCAA powder - 420 g |
| Trade name | Dietary supplement: MAXLER "100% Golden BCAA" flavor: fruit punch / MAXLER "100% Golden BCAA" Fruit Punch flavor, powder |
| Product weight without packaging (g) | 420 g |
| Product weight with packaging (g) | 550 g |
| Certificate of registration SGR | BY.70.06.01.003.R.005197.12.20 |
Maxler 100% Golden BCAA Powder 420g with Fruit Punch Flavor is a formula containing branched-chain amino acids (BCAAs) in a 2:1:1 ratio (Leucine, Isoleucine, Valine). BCAAs are the building blocks for muscle growth. Taking BCAAs in a 2:1:1 ratio is essential for any athlete – they play a key role in increasing muscle mass, replenishing energy reserves, promoting fat burning, and protecting muscle from breakdown. The body does not produce these amino acids, so it is important to get them from special supplements. Golden BCAA powder from Maxler is easily absorbed, quickly supplying muscles with amino acids. **Directions:** Mix 7g (3/4 scoop) with 300 ml of water. For best results, combine BCA with other Maxler products: Creatine (creatine) Maxler for strength and recovery, L citrulline (citrulline) for muscle recovery and nutrition, Glucosamine Chondroitin MSM (glucosamine chondroitin MSM) to protect joints during strength training, with amino acids Arginine (Arginine), Ornithine (Ornithine), Lysine (Lysine), both in the complex and separately, Beta Alanine (Beta-Alanine), Glutamine (Glutamine), energy Black Kick for endurance and increasing training time, protein (whey protein) Golden Whey as a source of protein, isotonic Max Motion to replenish vitamins and minerals during training, electrolyte Electrolyte Powder to maintain water balance in the body, Hydrolyzed collagen Collagen Hydrolysate to protect joints and ligaments during training, fish oil Omega 3 (Omega 3 Gold) Heart protection during intense exercise, VitaMen vitamin complex for men with intense exercise, VitaWomen vitamins for women with intense exercise, and L-Carnitine fat burner for weight loss.
Аминокислоты Golden BCAA порошок Макслер БЦА БЦАА
| Состав | лимонная кислота; l-валин; l-изолейцин; l-лейцин; сукралоза; ацесульфам калия |
| Форма выпуска | порошок |
| Вкус | фруктовый пунш |
| Страна производства | США |
| Назначение спортивного питания | Для восстановления после тренировки; для роста мышечной массы; предтренировочный комплекс |
| Добавки | вкусовые |
| Тип аминокислот | BCAA 2:1:1; бцаа порошок; Незаменимые аминокислоты |
| Компонентность | комплексные |
| Противопоказания | Индивидуальная непереносимость ингредиентов |
| Комплектация | Банка с мерной ложкой - 1 шт; BCAA порошок - 420 гр |
| Торговое наименование | Биологически активная добавка к пище: МАКСЛЕР «100% Голден БЦАА» вкус: фруктовый пунш / MAXLER «100% Golden BCAA» Fruit Punch flavor, порошок |
| Вес товара без упаковки (г) | 420 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 550 г |
| Свидетельство о регистрации СГР | BY.70.06.01.003.R.005197.12.20 |
Maxler 100% Golden BCAA порошок 420 гр со вкусом фруктового пунша - формула, содержащая аминокислоты с разветвленными цепями (БЦА) в соотношении 2:1:1 (Лейцин, Изолейцин, Валин). ВСАА основной материал для построения и роста мышц. Прием BCAA 2:1:1 необходим любому атлету - они играют важную роль в увеличении мышечной массы, в восполнении энергетических запасов, способствуют сжиганию жира и защите мышц от разрушения. Организм не вырабатывает данные аминокислоты, поэтому важно получать bca в виде специальных добавок. Голден БЦАА порошок от Макслер хорошо усваивается, быстро снабжая мышцы аминокислотами. **Применение: **7 гр (3/4 мерной ложки) смешайте с 300 мл воды. Для лучших результатов сочетайте прием bca с другими продуктами Maxler: Creatine (креатин) Макслер для силы и восстановления, L citrulline (цитруллин) для восстановления и питания мышц, Glucosamine Chondroitin MSM (глюкозамин хондроитин МСМ) для защиты суставов во время силовых тренировок, с аминокислотами Аргинин (Arginine), Орнитин (Ornithine), Лизин (Lysine), как в составе комплекса, так и отдельно, Бета Аланин (Beta-Alanine), Глутамин (Glutamine), энергетик Black Kick для выносливости и увеличения времени тренировок, протеин (сывороточный протеин) Golden Whey как источник белка, изотоник Max Motion для восполнения витаминов и минералов во время тренировок, электролит Electrolyte Powder для поддержания водного баланса в организме, Гидролизованный коллаген Collagen Hydrolysate для защиты суставов и связок во время тренировок, рыбий жир Омега 3 (Omega 3 Gold) защита сердца при больших нагрузках, комплекс витаминов для мужчин с высокой спортивной нагрузкой VitaMen, витамины для женщин с большой физической нагрузкой VitaWomen, жиросжигатель L-Carnitine для похудения.