| Composition of herbal collection | herbal collection for lowering cholesterol |
| Purpose of herbal collection | normalization of cholesterol in the blood; improves metabolism; tonic |
| Release form | sachet |
| Tea form | bagged |
| Product features | sugar-free; no preservatives; without flavors |
| Minimum storage temperature | -25 °C |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Shelf life | 24 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Cholesterol - normal, filter bags, 20 pcs. - 3 packs. |
| Product weight without packaging (g) | 120 g |
| Product weight with packaging (g) | 150 g |
| Package length | 20 cm |
| Package height | 5 cm |
| Package width | 25 cm |
Gordeev's Cholesterin Norma herbal tea bags are recommended for lowering cholesterol. This herbal blend influences the synthesis of hormones in the adrenal cortex and other endocrine glands, specifically adrenaline, norepinephrine, DHEA-s, and thyroid hormones. This not only promotes the elimination of cholesterol from the body but also has an overall rejuvenating effect on both men and women. Cholesterin Norma herbal tea is a natural remedy that accelerates metabolism, increases energy and vitality, and lowers cholesterol levels, especially low-density lipoproteins (LDL), known as "bad cholesterol." Directions: Pour 0.2-0.3 liters of boiling water over 1-2 tea bags and let steep for 1 hour at room temperature. Take 1/3 of the resulting volume 15 minutes before meals. Minimum course of treatment: 5-6 months. Repeat courses with 1-2 week intervals are advisable. During this time, drink the teas "Rejuvenation" and "Blood without Clots."
Травяной сбор Холестерин-норма
| Состав травяного сбора | сбор трав снижение холестерина |
| Назначение травяного сбора | нормализация холестерина в крови; улучшает обмен веществ; тонизирующее средство |
| Форма выпуска | саше |
| Форма чая | пакетированный |
| Особенности продукта | без сахара; без консервантов; без ароматизаторов |
| Минимальная температура хранения | -25 °C |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Холестерин - норма, фильтр-пакеты, 20 шт. - 3 уп. |
| Вес товара без упаковки (г) | 120 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 150 г |
| Длина упаковки | 20 см |
| Высота упаковки | 5 см |
| Ширина упаковки | 25 см |
Травяной чай в пакетиках Холестерин норма марки Гордеев рекомендован для снижения холестерина. Сбор трав влияет на синтез гормонов в коре надпочечников и других железах эндокринной системы, в частности, адреналина, норадреналина, ДГАЭ-s и гормонов щитовидной железы. Это не только способствует выведению холестерина из организма, но и оказывает общее омолаживающее действие на мужчин и женщин. Травяной сбор Холестерин-норма - натуральное средство, которое способствует ускорению метаболизма, увеличению энергии и жизненного тонуса, а также снижению уровня холестерина, в особенности липопротеинов низкой плотности, известных как плохой холестерин. Способ применения: 1-2 фильтр-пакета залить 0,2-0,3 л кипятка, настоять 1 час при комнатной температуре. Принимать по 1/3 от полученного объема за 15 мин до еды. Минимальный курс приема: 5-6 месяцев. Целесообразны повторные курсы с перерывами в 1-2 недели. В это время пить напитки чайные Омоложение и Кровь без тромбов.