| Composition of the herbal collection | herbal collection for diabetics |
| Purpose of the herbal collection | diabetes; glaucoma; for blood vessels |
| Release form | capsules/tablets |
| Tea form | granulated |
| Product features | sugar-free; dietary; without dyes |
| Minimum storage temperature | 0 °C |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Shelf life | 24 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Glucose norm, tablets, 90 pcs. - 2 packs. |
| Weight of product without packaging (g) | 90 g |
| Weight of product with packaging (g) | 120 g |
| Package length | 10 cm |
| Package height | 5 cm |
| Package width | 9 cm |
Glucose Norma is a herbal collection in the form of pills from the Gordeev brand. This herbal collection is effective for preventing diabetes complications. By normalizing pancreatic function, Gordeev's diabetes tablets increase insulin production and have a blood sugar-lowering effect. The perfectly balanced natural formula of these diabetes tablets, containing only herbal ingredients, ensures the proper functioning of the pancreas. Glucose Norma, an herbal collection against diabetes, is recommended for types 1 and 2 diabetes, preventing damage to the cardiovascular system, retina, kidneys, and liver. Regular use of these diabetes tablets normalizes blood sugar levels, increases vitality, and normalizes nervous system function. The convenient tablet form allows for comfortable administration and travel. The herbal complex Glucose Norma provides a gentle pharmacological effect and is non-addictive.
Травяной сбор при сахарном диабете
| Состав травяного сбора | травяной сбор для диабетиков |
| Назначение травяного сбора | сахарный диабет; глаукома; для сосудов |
| Форма выпуска | капсулы/таблетки |
| Форма чая | гранулированный |
| Особенности продукта | без сахара; диетический; без красителей |
| Минимальная температура хранения | 0 °C |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Глюкоза норма, таблетки, 90 шт. - 2 уп. |
| Вес товара без упаковки (г) | 90 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 120 г |
| Длина упаковки | 10 см |
| Высота упаковки | 5 см |
| Ширина упаковки | 9 см |
Глюкоза Норма - травяной сбор в форме драже бренда Гордеев. Сбор трав эффективен для профилактики осложнений сахарного диабета. За счёт нормализации функции поджелудочной железы, таблетки от диабета гордеева увеличивают выработку инсулина, обладают сахароснижающим действием. Идеально сбалансированная натуральная формула таблеток от диабета, содержащая только растительные компоненты, обеспечивает полноценную работу поджелудочной железы. Травяной сбор против диабета в таблетках Глюкоза Норма рекомендуется при сахарном диабете 1 и 2 типа, предотвращает от поражений сердечно-сосудистой системы, глазной сетчатки, почек, печени. Регулярное применения таблеток от диабета нормализует уровень сахара в крови, повышает жизненный тонус, нормализует работу нервной системы. Удобная форма в таблетках, позволяет комфортно принимать комплекс от диабета и взять препарат в дорогу. Растительный комплекс Глюкоза Норма обеспечивает мягкое фармакологическое действие, невызывает привыкания.