| Composition of the herbal collection | herbal tea for immunity against colds and flu |
| Purpose of the herbal collection | expectorant; for cough; for immunity |
| Release form | loose; scattering |
| Product features | Gordeev herbal collections; Gordeev herbs; Medicinal herbs |
| Minimum storage temperature | 0 °C |
| Maximum storage temperature | 25 |
| Shelf life | 24 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Herbal collection for immunity Flu - stop - 1 pc. |
| Product weight without packaging (g) | 100 g |
| Product weight with packaging (g) | 110 g |
| Package length | 2 cm |
| Packaging height | 10 cm |
| Packaging width | 10 cm |
Gordeev's Flu Stop (Anti-Influenza) herbal tea for flu and colds offers a highly effective preventative measure against flu, colds, and acute respiratory viral infections. The immune-boosting herbs in this herbal tea are natural sources of vitamins and microelements essential for supporting the immune system. The active ingredients in this herbal tea for flu and colds have antibacterial, antimicrobial, antiviral, diaphoretic, expectorant, and antipyretic properties. This herbal infusion for flu and colds is recommended for preventative measures and for improving health during acute viral and cold-related illnesses in children and adults. This immunity-boosting tea, based on this herbal infusion, is well-tolerated by patients, quickly relieves illness, fever, runny nose, cough, and sore throat, and, most importantly, ensures that the flu or acute respiratory viral infection passes without complications. Herbal infusion for foot flu is an indispensable natural remedy during the spring period of weakened immunity, during the epidemic season of acute respiratory infections and acute respiratory viral infections accompanied by fever.
Травяной сбор для иммунитета Гриппу - стоп
| Состав травяного сбора | травяной чай для иммунитета от простуды и гриппа |
| Назначение травяного сбора | отхаркивающее; от кашля; для иммунитета |
| Форма выпуска | рассыпной; россыпь |
| Особенности продукта | Гордеев травяные сборы; Травы Гордеева; лекарственные травы |
| Минимальная температура хранения | 0 °C |
| Максимальная температура хранения | 25 |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Травяной сбор для иммунитета Гриппу - стоп - 1 шт. |
| Вес товара без упаковки (г) | 100 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 110 г |
| Длина упаковки | 2 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 10 см |
Травяной чай от гриппа и простуды Гриппу стоп (противогрипозный) марки Гордеев – это высокоэффективная профилактика заболеваний гриппом, простудой, ОРВИ. Травы для иммунитета в составе травяного чая являются натуральными источниками витаминов и микроэлементов необходимых для поддержания иммунной системы. Активные компоненты трав в составе травяного чая от гриппа и простуды обладают антибактериальным, антимикробным, противовирусным, потогонным, отхаркивающим, жаропонижающим действиями. Травяной сбор от гриппа и простуды рекомендован для профилактических мер, оздоровления при острых вирусных, простудных заболеваниях у детей и взрослых. Чай для иммунитета на основе такого растительного сбора хорошо переносится больными, позволяет быстро купировать заболевание, устранить жар, насморк, кашель, боль в горле, а главное - гарантирует, что грипп или ОРВИ закончатся без осложнений. Травяной сбор Гриппу стоп – незаменимое натуральное средство в весенний период ослабленного иммунитета, в сезон эпидемий ОРЗ, ОРВИ протекающих с температурой.