| Composition of the herbal collection | calming herbal collection |
| Purpose of the herbal collection | insomnia; normalizes sleep; sedative |
| Release form | dry mix; bulk |
| Tea form | ready-made; tea bags; filter bags |
| Product features | Gordeev herbs; Gordeev herbal collections; Herbalist Gordeev |
| Minimum storage temperature | 0 °C |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Shelf life | 24 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Herbal medicinal tea in bags - 1 pc. |
| Product weight with packaging (g) | 50 g |
| Packaging length | 14 cm |
| Packaging height | 4 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Gordeev's herbal tea is for those who suffer from discomfort in hot weather, fatigue, lethargy, and general loss of energy. Gordeev's herbal tea will help you cope with feelings of fatigue and exhaustion. This calming tea improves sleep quality, bringing you more energy and freshness in the morning, and also helps clear the mind and restore clarity of thought. Furthermore, Gordeev's herbal tea strengthens the nervous system, allowing you to cope with the stress and strain of everyday life. This calming tea increases physical endurance and mental performance, improving overall tone and mood. You'll feel a surge of vitality, helping you enjoy every day. Take care of your health and well-being with Gordeev's calming herbal tea—your reliable assistant in the fight against fatigue, stress, and discomfort!
Гордеев Успокоительный сбор Голова без слез
| Состав травяного сбора | успокаивающий сбор трав |
| Назначение травяного сбора | бессонница; нормализует сон; успокоительный |
| Форма выпуска | сухая смесь; россыпь |
| Форма чая | готовый; чай в пакетиках; фильтр пакеты |
| Особенности продукта | Травы Гордеева; Гордеев травяные сборы; травник Гордеев |
| Минимальная температура хранения | 0 °C |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Травяной лечебный чай в пакетиках - 1 шт. |
| Вес товара с упаковкой (г) | 50 г |
| Длина упаковки | 14 см |
| Высота упаковки | 4 см |
| Ширина упаковки | 7 см |
Травяной сбор марки Гордеев для тех, кто страдает от дискомфорта в жаркую погоду, чувства усталости, вялости и общего упадка сил. Сбор трав Гордеева поможет справиться с ощущением варености и разбитости. Успокаивающий чай способствует улучшению качества сна, принося больше бодрости и свежести по утрам, а также помогает прояснить разум и вернуть ясность мысли. Кроме того, фиточай Гордеева способствует укреплению нервной системы, что позволяет вам справляться со стрессами и нагрузками повседневной жизни. Успокоительный сбор повышает физическую выносливость и умственную работоспособность, повышая общий тонус организма и улучшая настроение. Вы почувствуете прилив жизнерадостности, что поможет вам наслаждаться каждым днём. Позаботьтесь о своём здоровье и благополучии с успокаивающим травяным сбором Гордеев — Вашим надежным помощником в борьбе с усталостью, стрессом и дискомфортом!