| Composition of the herbal collection | herbs for the stomach and intestines |
| Purpose of the herbal collection | for the digestive system; normalizes the gastrointestinal tract; for diarrhea |
| Release form | capsules/tablets; dragees |
| Product features | Gordeev herbs tablets; Gordeev herbs; Herbalist Gordeev |
| Minimum storage temperature | 0 °C |
| Maximum storage temperature | +25 °C |
| Shelf life | 24 months |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | Tablets for diarrhea, herbal collection - 1 pc. |
| Weight of product without packaging (g) | 45 g |
| Weight of product with packaging (g) | 60 g |
| Package length | 5 cm |
| Packaging height | 10 cm |
| Packaging width | 5 cm |
Gordeev's herbal collection in tablets "Astringent" is an effective, all-natural remedy for diarrhea. This anti-diarrhea remedy has anti-inflammatory, analgesic, and wound-healing properties. These tablets relieve flatulence, bloating, discomfort, and abdominal pain. These astringent tablets for indigestion help normalize intestinal microflora and relieve this delicate problem. These astringent tablets for bloating improve digestion in various disorders. All ingredients in these tablets have been selected by an experienced herbalist to provide a balanced healing effect. Directions for use: Take 1-2 tablets 3-4 times daily with water, 10 minutes before meals. The minimum course of treatment for the gastrointestinal tract is: for acute diarrhea, take for 1-2 days or more; for chronic conditions, take up to 2 months. If necessary, health courses can be repeated 3-4 times a year, with a break of 1-2 months between them.
Таблетки при диарее от поноса, травяной сбор
| Состав травяного сбора | травы для желудка и кишечника |
| Назначение травяного сбора | для пищеварительной системы; нормализует работу ЖКТ; при диарее |
| Форма выпуска | капсулы/таблетки; драже |
| Особенности продукта | Гордеев травы таблетки; Травы Гордеева; травник Гордеев |
| Минимальная температура хранения | 0 °C |
| Максимальная температура хранения | +25 °C |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | Таблетки при диарее от поноса, травяной сбор - 1 шт. |
| Вес товара без упаковки (г) | 45 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 60 г |
| Длина упаковки | 5 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 5 см |
Травяной сбор Гордеева в таблетках Вяжущие — это эффективное полностью натуральное средство при диарее от поноса. Средство от поноса обладает противовоспалительным, обезболивающим и ранозаживляющим действием. Таблетки от поноса и диареи снимают метеоризм, вздутие, дискомфорт, боли в животе. Вяжущие таблетки от расстройства желудка помогают нормализовать микрофлору кишечника и избавить от деликатной проблемы. Таблетки Вяжущие от вздутия живота улучшают пищеварение при различных расстройствах. Все ингредиенты, входящие в состав таблеток от поноса, подобраны опытным травником для сбалансированного оздоровительного воздействия. Способ применения таблеток от диареи: По 1-2 таблетки 3-4 раза в день, запивая водой, за 10 мин до еды. Минимальный курс приема сбора для ЖКТ: при остром поносе принимать от 1-2 дней и более; при хронических заболеваниях до 2 месяцев. При необходимости курсы оздоровления можно повторять 3-4 раза в год, делая между ними перерыв в 1-2 месяца.