| Composition | l-leucine; l-isoleucine; l-valine |
| Shelf life | 24 months |
| Release form | bca capsules; BCAA in capsules |
| Country of origin | Russia |
| Package contents | 1 can - 240 capsules |
| Product weight with packaging (g) | 250 g |
| Package length | 8 cm |
| Package height | 10 cm |
| Package width | 8 cm |
BCAA 2:1:1 contains the essential amino acids L-leucine, L-isoleucine, and L-valine, which are the main building blocks of muscle tissue.
These amino acids are necessary to protect muscles from breakdown during training, low-calorie diets, and other catabolic factors.
BCA capsules for men promote mass gain, increased endurance, and performance.
BCAA powder has a positive effect on metabolic processes and helps improve the overall condition of the skin, hair, and nails.
It is an additional source of energy for all muscle groups.
BCAA 2-1-1 is necessary for faster and more effective recovery of the body after physical exertion and sports activities. Using a complex of BCAA amino acids will help increase energy levels and lose weight by burning excess fat.
The complex of essential amino acids is involved in the restoration of muscle fibers after training, increases endurance, and stimulates metabolic processes in the body. It is used both for weight loss and for gaining muscle mass.
bcaа капсулы аминокислоты бца
| Состав | l-лейцин; l-изолейцин; l-валин |
| Форма выпуска | bca капсулы; БЦАА в капсулах |
| Страна производства | Россия |
| Комплектация | 1 банка - 240 капсул |
| Вес товара с упаковкой (г) | 250 г |
| Длина упаковки | 8 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 8 см |
BCAA 2:1:1 содержат незаменимые аминокислоты L-лейцин, L-изолейцин и L-валин, которые являются основными строительными блоками мышечной ткани. Эти аминокислоты необходимы для защиты мышц от разрушения во время тренировок, низкокалорийных диет и других факторов катаболизма.
bca капсулы мужские способствуют набору массы, увеличению выносливости и работоспособности. bcaa порошок положительно влияет на обменные процессы и помогает улучшить общее состояние кожи, волос и ногтей. Это дополнительный источник энергии для всех групп мышц.
bcaa 2-1-1 необходима для более быстрого и эффективного восстановления организма после физических нагрузок и спортивных активностей. Использование комплекса аминокислот типа бцаа будет способствовать повышению уровня энергии и снижению веса за счет сжигания лишнего жира.
Комплекс незаменимых аминокислот участвует в восстановлении мышечных волокон после тренировки, увеличивает выносливость и стимулирует обменные процессы в организме. Применяется как для похудения, так и для набора мышечной массы.