| Composition | collagen; vitamin C; hyaluronic acid |
| Shelf life | 24 months |
| Release form | collagen capsules; Collagen powder in capsules |
| Country of origin | Russia |
| Energy value calories (per 100 g) | 160 kcal |
| Nutritional value proteins | 68.8 g / 100 g |
| Nutritional value carbohydrates | 2.7 g / 100 g |
| Package contents | 1 can - 120 capsules |
| Weight of product with packaging (g) | 100 g |
| Packaging length | 7 cm |
| Packaging height | 10 cm |
| Packaging width | 7 cm |
Marine collagen in capsules with vitamin C and hyaluronic acid for joints, hair, nails, and skin strength and elasticity.
The main structural protein.
Drinking collagen with hyaluronic acid reduces and smoothes wrinkles (from facial wrinkles), restores the structure of hair and nails, promotes hair growth, slows the aging process (anti-aging), and strengthens the health of bones, ligaments, and joints.
Collagen facilitates movement and improves mobility.
The first living collagen strengthens bone tissue, accelerates recovery, and reduces the risk of fractures and osteoporosis.
For joints, for women, and for skin.
Water-soluble collagen should be taken with vitamin C, which is already included.
Ascorbic acid improves absorption, increases its effectiveness, and also acts as an antioxidant.
Fish collagen is the best form of dietary supplement, as it is most effectively absorbed by the body.
Fish collagen is not inferior to beef collagen, hydrolyzed, peptide, jelly, nl, Korea, Japan, Turkey, California.
Multicollagen has a high degree of purity and concentration, which provides the highest level of benefit for the body. Products with collagen for weight loss help improve metabolism and stimulate the fat burning process, supporting weight control.
Directions for use: 1 pc. 3 times a day on an empty stomach with a glass of water.
Our products are certified, the goods have a declaration of conformity with the EAEU.
Food concentrate "Collagen + Vitamin C GraceBioQ" (Collagen + Vitamin C GraceBioQ). It is not a medicine or dietary supplement.
Коллаген морской порошок капсулы с витамином С
| Состав | коллаген; витамин с; гиалуроновая кислота |
| Форма выпуска | коллаген капсулы; Коллаген порошок в капсулах |
| Страна производства | Россия |
| Энергетическая ценность калории (на 100 гр.) | 160 ккал |
| Пищевая ценность белки | 68.8 г/100г |
| Пищевая ценность углеводы | 2.7 г/100г |
| Комплектация | 1 банка - 120 капсул |
| Вес товара с упаковкой (г) | 100 г |
| Длина упаковки | 7 см |
| Высота упаковки | 10 см |
| Ширина упаковки | 7 см |
Морской коллаген в капсулах с витамином С и гиалуроновой кислотой для суставов, волос, ногтей, прочности и эластичности кожи. Главный структурный белок.
Коллаген питьевой с гиалуронкой уменьшает и разглаживает морщинки (от морщин для лица), восстанавливает структуру волос и ногтей, для роста волос, замедляет процессы старения (anti age), а также укрепляет здоровье костей, связок и суставов. Collagen облегчает движение и улучшает подвижность. Первый живой коллаген усиливает костную ткань, ускоряет восстановление, снижает риск развития переломов и остеопороза. Для суставов для женщин для кожи.
Принимать водорастворимый коллаген нужно вместе с витамином ц, который уже идет в составе. Аскорбиновая кислота улучшает усвоение, повышает его эффективность, а также действует как антиоксиданты.
Рыбный коллаген - лучшая форма приема пищевой добавки, так как она наиболее эффективно усваивается организмом. Коллаген рыбный не уступает коллаген говяжий, гидролизованный, пептидный, желе, nl, корея, япония, турция, калифорния.
Мультиколлаген обладает высокой степенью чистоты и концентрации, что обеспечивает наивысший уровень пользы для организма. Продукты с коллагеном для похудения помогают улучшить обмен веществ и стимулируют процесс сжигания жиров, поддерживает контроль веса.
Способ приема: по 1 шт. 3 раза в день натощак, запивая стаканом воды.
Наша продукция сертифицирована, товары имеют декларацию соответствия ЕАЭС.
Концентрат пищевой "Коллаген + Витамин С GraceBioQ" (Collagen + Vitamin C GraceBioQ). Не является лекарственным средством и БАД.