| Full name of product | Baby fruit puree Babushkino Lukoshko with apple and apricot flavor, from 5 months, 100g * 6 pcs. |
| Composition | apple puree; apricot puree |
| Number of items in package | 6 pcs. |
| Taste | apple; apricot |
| Type of puree | fruit |
| Sugar content | sugar-free; Contains naturally occurring sugars. |
| Country of origin | Russia |
| Add. Nutritional properties | GMO-free |
| Nutritional value carbohydrates | 15.5 g/100 g |
| Energy value calories (per 100 g) | 60 kcal |
| Shelf life | 24 months |
| Product weight without packaging (g) | 100 g |
| Product weight with packaging (g) | 1200 g |
| Packaging length | 17 cm |
| Packaging height | 7 cm |
| Packaging width | 12 cm |
Introducing delicious and healthy puree "Babushkino Lukoshko"! This delicate fruit puree made from ripe apples and apricots will become your baby's favorite treat from 5 months. We care about the health of little gourmets, so this puree does not contain GMOs or sugar, but only natural sugars found in fruits.
Each package contains 6 servings of aromatic puree, so your baby can enjoy the taste of summer every day. This puree is easily digestible and rich in vitamins necessary for growth and development. Give your baby joy and benefit with "Babushkino Lukoshko" puree!
Attention!
When first opened, a clearly audible COTTON sound should be heard! The packaging may become unsealed during transportation. Try the product before feeding your baby.
It is recommended to start with 0.5 teaspoon twice daily, gradually increasing to 100 g per day.
The product is ready to use. Reheat the product in accordance with the operating instructions for household appliances.
The unopened jar should be stored at a temperature of +2°C to +25°C (without sudden fluctuations) and a relative humidity of no more than 75% for 24 months from the date of manufacture. The contents of an opened jar can be stored in the refrigerator for no more than 24 hours.
Пюре детское фруктовое из яблока и абрикоса, с 5 мес
| Полное наименование товара | Пюре детское фруктовое Бабушкино лукошко со вкусом яблока и абрикоса, с 5 мес., 100г*6шт. |
| Состав | пюре из яблок; пюре из абрикосов |
| Количество предметов в упаковке | 6 шт. |
| Вкус | яблоко; абрикос |
| Вид пюре | фруктовое |
| Содержание сахара | без сахара; содержит сахара природного происхождения |
| Страна производства | Россия |
| Доп. свойства питания | без ГМО |
| Пищевая ценность углеводы | 15.5 г/100г |
| Энергетическая ценность калории (на 100 гр.) | 60 ккал |
| Вес товара без упаковки (г) | 100 г |
| Вес товара с упаковкой (г) | 1200 г |
| Длина упаковки | 17 см |
| Высота упаковки | 7 см |
| Ширина упаковки | 12 см |
Представляем вам вкусное и полезное пюре "Бабушкино лукошко"! Это нежное фруктовое пюре из спелых яблок и абрикосов станет любимым лакомством вашего малыша с 5 месяцев. Мы заботимся о здоровье маленьких гурманов, поэтому пюре не содержит ГМО и сахара, а только натуральные сахара, содержащиеся в фруктах. В каждой упаковке вас ждет 6 порций ароматного пюре, чтобы ваш малыш мог наслаждаться вкусом лета каждый день. Пюре легко усваивается и богато витаминами, необходимыми для роста и развития. Подарите своему малышу радость и пользу с пюре "Бабушкино лукошко"!
Внимание! При первом вскрытии должен быть ясно слышен ХЛОПОК! При транспортировке может произойти нарушение герметичности упаковки. Попробуйте продукт перед кормлением ребёнка.
Пюре рекомендуется употреблять, начиная с 0,5 чайной ложки 2 раза в день, постепенно увеличивая до 100 г в день. Продукт готов к употреблению. Разогревать продукт в соответствии с правилами эксплуатации бытовых приборов.
Закрытая баночка хранится при температуре от +2°С до +25°С (без резких колебаний) и относительной влажности воздуха не более 75% в течение 24 месяцев с даты изготовления. Содержимое открытой баночки может храниться в холодильнике не более 24 часов.