| Ingredients | Beef, beef liver; sunflower oil, rice flour, drinking water. |
| Number of items in package | 3 pcs |
| Taste | beef; liver |
| Type of puree | meat |
| Sugar content | sugar-free |
| Additives | rice flour |
| Allergenicity | individual intolerance to components |
| Country of origin | Russia |
| Add. Nutritional properties | GMO-free |
| Nutritional value proteins | 9 g/100 g |
| Nutritional value fats | 9 g/100 g |
| Energy value calories (per 100 g) | 120 kcal |
| Shelf life | 540 days |
| Package contents | baby meat puree - 3 cans |
| Product weight with packaging (g) | 300 g |
| Packaging length | 6 cm |
| Packaging height | 7 cm |
| Packaging width | 6 cm |
Grandma's Lukoshko Beef and Liver Meat Puree is designed for babies aged 8 months and older. We're expanding the diet.
Meat puree is a source of protein, rich in vitamins and minerals essential for active growth and harmonious development. Liver is one of the richest sources of iron, which is necessary for hemoglobin formation. Regular consumption of beef liver helps improve fat metabolism due to its high concentration of B vitamins and fatty acids.
We recommend introducing new foods to your child's diet after consulting with a pediatrician.
Пюре из говядины с печенью, 100г, 3шт
| Состав | Говядина, печень говяжья; масло подсолнечное, мука рисовая, вода питьевая. |
| Количество предметов в упаковке | 3 шт |
| Вкус | говядина; печень |
| Вид пюре | мясное |
| Содержание сахара | без сахара |
| Добавки | мука рисовая |
| Аллергенность | индивидуальная непереносимость компонентов |
| Страна производства | Россия |
| Доп. свойства питания | без ГМО |
| Пищевая ценность белки | 9 г/100г |
| Пищевая ценность жиры | 9 г/100г |
| Энергетическая ценность калории (на 100 гр.) | 120 ккал |
| Комплектация | пюре мясное для детей-3 банки |
| Вес товара с упаковкой (г) | 300 г |
| Длина упаковки | 6 см |
| Высота упаковки | 7 см |
| Ширина упаковки | 6 см |
Пюре мясное Бабушкино лукошко Говядина и печень предназначено для питания малышей в возрасте с 8 месяцев. Расширяем рацион. Пюре мясное является источником белка, богато витаминами и минеральными веществами, необходимыми для активного роста и гармоничного развития ребенка. Печень является одним из самых богатых источников железа, которое необходимо для образования гемоглобина. Регулярное употребление говяжьей печени помогает улучшить метаболизм жиров благодаря высокой концентрации витаминов группы В и жирных кислот.
Рекомендуем вводить в рацион ребенка новые продукты после совета с педиатром.