| Ingredients | Pumpkin puree; pasteurized milk; butter; rice flour; sugar (4%). |
| Number of items in a package | 3 |
| Taste | pumpkin |
| Type of puree | vegetable |
| Sugar content | with sugar |
| Gluten content | gluten-free |
| Additives | milk |
| Allergenicity | individual intolerance to components |
| Country of origin | Russia |
| Additional nutritional properties | non-GMO; No salt; No starch |
| Nutritional value proteins | 2 g/100 g |
| Nutritional value fats | 4 g/100 g |
| Nutritional value carbohydrates | 13 g/100 g |
| Energy value calories (per 100 g) | 95 kcal |
| Shelf life | 1 year |
| Package contents | vegetable puree for children with milk - 3 cans |
| Weight of product with packaging (g) | 300 g |
| Packaging length | 6 cm |
| Packaging height | 7 cm |
| Packaging width | 6 cm |
Babushkino Lukoshko pumpkin puree with rice and milk, 100g, is a natural product suitable for weaning babies. It is completely safe for babies. It improves peristalsis, normalizes metabolism, and helps prevent anemia. The puree comes in an airtight glass jar, making it easy to take on trips, picnics, or walks, so you can feed your baby at any time. After opening, it is recommended to refrigerate the product for no more than 24 hours. The label with the brand logo provides all the necessary information: ingredients, production date, expiration date, calorie content, manufacturer information, and much more.
Пюре из тыквы с рисом, 3 банки по 100гр
| Состав | Пюре из тыквы.; молоко пастеризованное; масло сливочное; мука рисовая; сахар (4%). |
| Количество предметов в упаковке | 3 |
| Вкус | тыква |
| Вид пюре | овощное |
| Содержание сахара | с сахаром |
| Содержание глютена | без глютена |
| Добавки | молоко |
| Аллергенность | индивидуальная непереносимость компонентов |
| Страна производства | Россия |
| Доп. свойства питания | без ГМО; без соли; без крахмала |
| Пищевая ценность белки | 2 г/100г |
| Пищевая ценность жиры | 4 г/100г |
| Пищевая ценность углеводы | 13 г/100г |
| Энергетическая ценность калории (на 100 гр.) | 95 ккал |
| Комплектация | пюре овощное для детей с молоком-3 банки |
| Вес товара с упаковкой (г) | 300 г |
| Длина упаковки | 6 см |
| Высота упаковки | 7 см |
| Ширина упаковки | 6 см |
Пюре Бабушкино Лукошко тыква с рисом и молоком, 100 г представляет собой натуральный продукт, который подходит для прикорма детей. Продукт полностью безопасен для здоровья ребенка. Продукт улучшает перистальтику, нормализует обменные процессы, способствует профилактике анемии. Пюре поставляется в герметичной стеклянной баночке, которую удобно взять с собой в поездку, на пикник или прогулку, чтобы в любое время накормить малыша. После ее вскрытия продукт рекомендуется хранить в холодильнике не более 24часов. На этикетке с фирменным логотипом размещена вся необходимая покупателю информация: о составе, дате производства, сроке годности, калорийности, об изготовителе и многое другое.