| Composition | Duck; beef; turkey with apple and raspberry; duck with pear and blueberry |
| Number of items in the package | 8 pcs. |
| Main flavor of food | Duck; turkey; beef |
| Type of flavor of food | Meat; poultry; poultry-fruit |
| Purpose of food | Allergy-prone; with sensitive digestion |
| Animal type | for dogs |
| Food consistency | pate |
| Food class | holistic |
| Animal age | adults |
| Animal size | for all breeds |
| Weight of one item (g) | 200 g |
| Country of origin | Belgium |
| Package | canned food 8 pcs. of 200 g |
| Packaging length | 17 cm |
| Packaging height | 15 cm |
| Packaging width | 17 cm |
Monoprotein wet food for dogs of all breeds
For dogs of all ages with normal activity, sensitive digestion or prone to allergies.
These canned food are created using a single protein source, which makes them an ideal choice for dogs with food allergies or intolerances.
Only natural ingredients, high-quality meat and useful additives.
The delicate texture of the pate is easily digestible, which makes it suitable for puppies, adult and senior dogs.
The product does not contain grain, soy and artificial additives, which guarantees the safety and health of your pet.
The set includes 8 cans of 200 g.
Duck - 1 pc.
Composition: Duck (70%), Broth (25%), Minerals (5%).
Analytical components: Crude protein 8.1%; Crude fat 7%; Crude ash 2.8%; Crude fiber 0.3%; Calcium (Ca) 519 mg/100 g; Phosphorus (P) 294 mg/100 g; Moisture 77.8%.
Metabolic energy: 1072.7 kcal/kg.
Nutritional supplements: Vitamin D3 170 IU/kg; Vitamin E 41 mg/kg; Iron 1.58 mg/kg (Iron carbonate [II] 3.29 mg/kg); RU 0.24 mg/kg (Copper sulfate pentahydrate 1 mg/kg); Manganese 5.25 mg/kg (Manganese oxide [II] 7 mg/kg); Iodine 0.09 mg/kg (potassium iodide 0.127 mg/kg); Zinc 6.42 mg/kg (Zinc oxide 8.1 mg/kg).
Beef - 1 pc.
Composition: Beef (70%), Broth (25%), Minerals (5%).
Analytical constituents: Crude protein 9.1%; Crude fat 3.5%; Crude ash 1.8%; Crude fiber 0.3%; Calcium (Ca) 119 mg/100 g; Phosphorus (P) 95 mg/100 g; Moisture 81.6%.
Metabolizable energy: 804.4 kcal/kg.
Food additives: Vitamin D3 170 IU/kg; Vitamin E 41 mg/kg; Iron 1.58 mg/kg (Iron carbonate [II] 3.29 mg/kg); RU 0.24 mg/kg (Copper sulfate pentahydrate 1 mg/kg); Manganese 5.25 mg/kg (Manganese [II] oxide 7 mg/kg); Iodine 0.09 mg/kg (Potassium iodide 0.127 mg/kg); Zinc 6.42 mg/kg (Zinc oxide 8.1 mg/kg).
Duck with pear and blueberry - 1 pc.
Composition: Duck (70%), Pear (4%), Blueberry (4%), Broth (17%), Minerals (5%).
Analytical constituents: Crude protein 8.1%; Crude fat 7%; Crude ash 2.8%; Crude fiber 0.3%; Calcium (Ca) 519 mg/100 g; Phosphorus (P) 294 mg/100 g; Moisture 77.8%.
Metabolic energy: 1072.1 kcal/kg.
Nutritional supplements: Vitamin D3 170 IU/kg; Vitamin E 41 mg/kg; Iron 1.58 mg/kg (Iron carbonate [II] 3.29 mg/kg); RU 0.24 mg/kg (Copper sulfate pentahydrate 1 mg/kg); Manganese 5.25 mg/kg (Manganese oxide [II] 7 mg/kg); Iodine 0.09 mg/kg (potassium iodide 0.127 mg/kg); Zinc 6.42 mg/kg (Zinc oxide 8.1 mg/kg).
Turkey with apple and raspberry - 5 pcs.
Composition: Turkey (70%), Apples (4%), Raspberries (4%), Broth (17%), Minerals (5%).
Analytical constituents: Crude protein 7.2%; Crude fat 6.5%; Crude ash 2.6%; Crude fiber 0.4%; Calcium (Ca) 450 mg/100 g; Phosphorus (P) 238 mg/100 g; Moisture 81.2%.
Metabolizable energy: 851.1 kcal/kg.
Food additives: Vitamin D3 170 IU/kg; Vitamin E 41 mg/kg; Iron 1.58 mg/kg (Iron [II] carbonate 3.29 mg/kg); RU 0.24 mg/kg (Copper sulfate pentahydrate 1 mg/kg); Manganese 5.25 mg/kg (Manganese [II] oxide 7 mg/kg); Iodine 0.09 mg/kg (Potassium iodide 0.127 mg/kg); Zinc 6.42 mg/kg (Zinc oxide 8.1 mg/kg).
Grandorf Консервы для собак Ассорти 200г*8шт
| Состав | утка; говядина; индейка с яблоком и малиной; утка с грушей и черникой |
| Количество предметов в упаковке | 8 шт. |
| Основной вкус корма | утка; индейка; говядина |
| Вид вкуса корма | мясо; птица; птица-фрукты |
| Назначение корма | склонные к аллергии; с чувствительным пищеварением |
| Вид животного | для собак |
| Консистенция корма | паштет |
| Класс корма | холистик |
| Возраст животного | взрослые |
| Размер животного | для всех пород |
| Вес одного предмета (г) | 200 г |
| Страна производства | Бельгия |
| Комплектация | консервы 8 шт по 200 г |
| Длина упаковки | 17 см |
| Высота упаковки | 15 см |
| Ширина упаковки | 17 см |
Монопротеиновый влажный корм для собак всех пород
Для собак всех возрастов с нормальной активностью, чувствительным пищеварением или склонных к аллергии. Эти консервы созданы с использованием одного источника белка, что делает их идеальным выбором для собак с пищевой аллергией или непереносимостью. Только натуральные ингредиенты, качественное мясо и полезные добавки. Нежная текстура паштета легко усваивается, что делает его подходящим для щенков, взрослых и пожилых собак.
Продукт не содержит зерна, сои и искусственных добавок, что гарантирует безопасность и пользу для здоровья вашего любимца.
В комплект входят 8 банок по 200 г.
Утка-1 шт.
Состав: Утка (70%), Бульон (25%), Минералы (5%).
Аналитические составляющие: Сырой протеин 8,1%; Сырой жир 7%; Сырая зола 2,8%; Сырая клетчатка 0,3%; Кальций (Са) 519 мг/100 г; Фосфор (P) 294 мг/100 г; Влага 77,8%. Метаболическая энергия: 1072,7 ккал/кг. Пищевые добавки: Витамин D3 170 МЕ/кг; Витамин E 41 мг/кг; Железо 1,58 мг/кг (Карбонат железа [II] 3,29 мг/кг); RU 0,24 мг/кг (Сульфат меди пентагидрат 1 мг/кг); Марганец 5,25 мг/кг (Оксид марганца [II] 7 мг/кг); Йод 0,09 мг/кг (Йодид калия 0,127 мг/кг); Цинк 6,42 мг/кг (Оксид цинка 8,1 мг/кг).
Говядина-1шт.
Состав: Говядина (70%), Бульон (25%), Минералы (5%).
Аналитические составляющие: Сырой протеин 9,1%; Сырой жир 3,5%; Сырая зола 1,8%; Сырая клетчатка 0,3%; Кальций (Са) 119 мг/100 г; Фосфор (P) 95 мг/100 г; Влага 81,6%. Метаболическая энергия: 804,4 ккал/кг. Пищевые добавки: Витамин D3 170 МЕ/кг; Витамин E 41 мг/кг; Железо 1,58 мг/кг (Карбонат железа [II] 3,29 мг/кг); RU 0,24 мг/кг (Сульфат меди пентагидрат 1 мг/кг); Марганец 5,25 мг/кг (Оксид марганца [II] 7 мг/кг); Йод 0,09 мг/кг (Йодид калия 0,127 мг/кг); Цинк 6,42 мг/кг (Оксид цинка 8,1 мг/кг).
Утка с грушей и черникой-1 шт.
Состав: Утка (70%), Груша (4%), Черника (4%), Бульон (17%), Минералы (5%).
Аналитические составляющие: Сырой протеин 8,1%; Сырой жир 7%; Сырая зола 2,8%; Сырая клетчатка 0,3%; Кальций (Са) 519 мг/100 г; Фосфор (P) 294 мг/100 г; Влага 77,8%. Метаболическая энергия: 1072,1 ккал/кг. Пищевые добавки: Витамин D3 170 МЕ/кг; Витамин E 41 мг/кг; Железо 1,58 мг/кг (Карбонат железа [II] 3,29 мг/кг); RU 0,24 мг/кг (Сульфат меди пентагидрат 1 мг/кг); Марганец 5,25 мг/кг (Оксид марганца [II] 7 мг/кг); Йод 0,09 мг/кг (Йодид калия 0,127 мг/кг); Цинк 6,42 мг/кг (Оксид цинка 8,1 мг/кг).
Индейка с яблоком и малиной-5 шт.
Состав: Индейка (70%), Яблоки (4%), Малина (4%), Бульон (17%), Минералы (5%).
Аналитические составляющие: Сырой протеин 7,2%; Сырой жир 6,5%; Сырая зола 2,6%; Сырая клетчатка 0,4%; Кальций (Са) 450 мг/100 г; Фосфор (P) 238 мг/100 г; Влага 81,2%. Метаболическая энергия: 851,1 ккал/кг. Пищевые добавки: Витамин D3 170 МЕ/кг; Витамин E 41 мг/кг; Железо 1,58 мг/кг (Карбонат железа [II] 3,29 мг/кг); RU 0,24 мг/кг (Сульфат меди пентагидрат 1 мг/кг); Марганец 5,25 мг/кг (Оксид марганца [II] 7 мг/кг); Йод 0,09 мг/кг (Йодид калия 0,127 мг/кг); Цинк 6,42 мг/кг (Оксид цинка 8,1 мг/кг).